Neid, kes elavad murdmaasuusatajate olümpiakülas Zhangjiakous - asub 200 km kaugusel Pekingist -, ei taheta avatseremoonial ekspluateerida, sest raisku läheks terve päev ja pool järgmisestki, sest tagasi jõutakse hilisööl.

Samas pakuti laheda variandina välja, et lippu võiks kanda laskesuusatajad Kalev Ermits ja Regina Oja, sest nad on ka päriselus paar ja neil on rääkida ilus lugu.

Kuna lipukandjad peavad olema mees ja naine, on teine variant Pekingis paiknevad iluuisutaja Aleksandr Selevko ja freestyle-suusataja Kelly Sildaru, sest see oleks kaunis integreerumine.

Paraku ei juleta Sildarule lipukandja tööd pakkuda, sest ükski varem ses ametis olnud sportlane pole Eestile veel medalit võitnud. Kõige paremini on meie lipukandjatest läinud kiiruisutajal Saskia Alusalul, kes saavutas neli aasta tagasi PyeongChangis neljanda koha.

Eesti varasemad lipukandjad taliolümpiatel (taasiseseisvumise järel) ja nende kohad:
2018 PyeongChang: kiiruisutaja Saskia Alusalu, 4. koht
2014 Sotši: laskesuusataja Indrek Tobreluts, 29., 45. ja 53. koht
2010 Vancouver: laskesuusataja Roland Lessing, 62. ja 65. koht, teatesõidu 14. koht
2006 Torino: laskesuusataja Eveli Saue, 47., 73. koht
2002 Salt Lake City: kahevõistluse olümpiapronks Allar Levandi
1998 Nagano: laskesuusataja Kalju Ojaste, 44. koht, teatesõidu 13. koht
1994 Lillehammer: kahevõistleja Allar Levandi, 12. koht, teatesõidu 4. koht
1992 Albertville: kiiruisutamise olümpiavõitja Ants Antson

Eesti olümpiakomitee kavatseb homse päeva jooksul lipukandjad välja valida ja välistatud pole ka Sildaru osalemine avatseremoonial, sest keegi peab ju needuse murdma.