Teise asetusega Medvedevi võidunumbrid olid 6:7 (4:7), 3:6, 7:6 (7:2), 7:5, 6:4. Ühtlasi sai venelasest esimene tennisist, kes on tänavu Melbourne`is kahesetilisest kaotusseisust välja tulnud.

Kanadalasel oli üks matšpall kasutada neljandas setis seisul 5:4, kui servis Medvedev. Venelane suutis lõpuks pallingut hoida ning võitis seejärel ka seti kaks viimast geimi.

Otsustavas setis tegi Medvedev ainsa murde kolmandas geimis ega andnud enam edu käest. Kohtumine kestis neli tundi ja 38 minutit.

Maailma teine reket lõi 15 ässa, tegi üheksa topeltviga ja realiseeris viiest murdepallist kolm. 21-aastane kanadalane lõi 18 serviässa ja sai 11 murdevõimalust, ent kasutas neist ära vaid kaks. Auger-Aliassime arvele kogunes 64 äralööki ja koguni 75 sundimata viga, Medvedev tegi 49 äralööki ja 53 sundimata viga.

Medvedevi järgmine vastane Tsitsipas alistas veerandfinaalis Jannik Sinneri kindlalt 6:3, 6:4, 6:2.

Tabeli teises pooles selgitavad finalisti maailma viies reket Rafael Nadal ja itaallane Matteo Berrettini (ATP 7.).