"Mul on olnud koondises ainult suurepärased ajad ning ma pole kunagi kahelnud, kas ma peaks oma riigi eest mängima. Mul on vedanud, sest mu naine ja lapsed tahtsid, et ma koondises mängiksin," rääkis Kalnietis BasketNewsile.

Kalnietis tegi koondisedebüüdi 2006. aasta MM-il. Kahel olümpial, kolmel MM-il ja viiel EM-il osalenud mehel on selja taga 95 koondisemängu ning auhinnakapis 2010. aasta MM-i pronksmedal ning kaks EM-i hõbemedalit aastatest 2013 ja 2015.

Õlavigastus jättis Kalnietise eemale 2014. aasta MM-ilt, kuid peale selle on ta igal suvel aastatel 2009-2021 end koondise pühendanud. 2008. aasta olümpiamängude koosseisu teda ei valitud.

"Mul on tulnud aeg kõrvale astuda ning ma tegin selle otsuse rahuliku südamega," ütles Kalnietis, märkides, et tema kohta on hakanud üle võtma noorem generatsioon Leedu mängujuhte.

Eelmisel juunil sõlmis Kalnietis kaheaastase lepingu Kaunase Žalgirisega, liitudes oma esimese profiklubiga juba kolmandat korda. Sel hooajal on ta Euroliigas 18 mängu peale keskmiselt visanud 5,9 punkti, jaganud 4,4 korvisöötu ja võtnud 1,1 lauapalli. Leedu liigas on tema keskmised näitajad hetkel 4,5 punkti, 4,8 söötu ja 1,3 lauapalli.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid