Kohaliku kuberneri sõnul võib hukkunute arv veelgi tõusta. "Me pole veel valmis teile lõplikku ohvrite arvu andma," ütles Naseri Paul Biya, vahendab Daily Mail.

Sotsiaalmeedias levivate piltide järgi üritasid fännid end Olembe staadioni väravatest läbi murda, kui turvamehed olid juba väravad sulgenud. Jalge alla tallati ka lapsi. Vigastatud viidi lähedalasuvasse Messassi haiglasse.

"Mõned vigastatud on lootusetus seisus," ütles haiglaõde Olinga Prudence. "Me peame need veel spetsiaalsesse haiglasse evakueerima."

Võimude sõnul üritasid mängule pääseda ligi 50 000 inimest. Staadion mahutab 60 000, kuid koroonapandeemia tõttu oli matšile seatud 80% täituvuse piirang ehk 48 000 inimest.

Rüselusest hoolimata alustati mänguga õigeaegselt ning Kamerun pääses 2:1 võiduga veerandfinaali. Komooridel seisis seejuures alates avavilest väravas äärekaitsja, sest nende põhiväravavaht sai alagrupimängus Ghanaga vigastada ning varuväravavahid jäid mängust eemale positiivsete koroonaproovide pärast. Lisaks jäid Komoorid seitsmendal minutil veel punase kaardi tõttu vähemusse.

Esmaspäevane intsident oli juba teine tõsine õnnetus Kamerunis kahe päeva jooksul. Pühapäeval ühes Yaounde ööklubis toimunud plahvatustes ja puhkenud tulekahjus hukkus vähemalt 17 peolist.