Bilbao Athletic lülitas koduväljakul konkurentsis FC Barcelona, kes alistati 3:2. Kodumeeskond asus juhtima 2. minutil tänu Iker Muniaini tabamusele. Barcelona jõudis viigini 20. minutil, kui katalaanide eest lõi oma esimese värava talvine täiendus Ferran Torres.

86. minutil viis Inigo Martinez uuesti kodumeeskonna juhtima, Barcelonale suutis lisaaja päästa Pedri kolmanda üleminuti värav. Bilbaole tõi võidu Muniaini täpne penalti esimese lisaaja esimesel üleminutil.

Madridi Realil läks vaja aga lisaaega, et võõrsil 2:1 üle mängida Elche. Kohtumise normaalajal jäid väravad löömata ning kõik tabamused sündisid lisaaja esimesel poolajal. Elche asus juhtima 103. minutil Gonzalo Verdu tabamusest. Isco viigistas seisu 108. minutil ning Realile tõi võidu Eden Hazardi värav 115. minutil. 102. minutil oli Real jäänud vähemusse, kuna punase kaardi teenis Marcelona. Kümne mehega lõpetas ta Elche – lisaaja teise poolaja teisel üleminutil teenis oma teise kollase kaardi Pere Milla.

Lisaks Madridi Realile ja Bilbao Athleticule olid varasemalt Hispaania karikasarjas veerandfinaali jõudnud Mallorca, Rayo Vallecano, Cadiz, Valencia, Real Betis ja Real Sociedad.