47-aastane Tõnis Naarits on seitsmekordne Eesti meister ning osales aastatel 1997-2002 paljudel tiitlivõistlustel – parimaks jäi MMi 8. koht. Pärast tippsportlase karjääri lõppu on Naarits tegutsenud treenerina maadlusklubis Leo ning töötanud Eesti Politseis ja sisekaitseakadeemias.

„Maadlus on endiselt väga mu südames, tundsin, et pean pakutud võimalusest kinni haarama,“ lausus Naarits ja tutvustas lähenemist: „Hakatuseks soovin saada väga täpse pildi iga koondise vaateväljas oleva sportlase motivatsioonist. Sõltuvalt sellest, kuhu keegi soovib jõuda ja mida on valmis püsitatud eesmärkide saavutamiseks tegema, saame rääkida juba edasisest.“

„Kõige alus on tahe. Valmisolek anda see nn. 110%. Ohvrid on vajalikud, sest peame edu saavutamiseks nägema rohkem vaeva kui suurriigid,“ sõnas Naarits. „Kindlasti ei kavatse ma hakata kedagi muutma. Tegemist on väljakujunenud isiksustega ning treener saab olla üksnes abiventiili rollis. Küll aga mäletan oma sportlasteest, kui oluline on, et ta oskaks pöörata tähelepanu pisiasjadele. Samuti püüan tutvusi kasutades kaasata taustajõude ja sparringupartnereid, kellest seni olnud terav puudus.“

Läinud nädalavahetusel tegi Naarits uues ametis Herman Kare memoriaalil debüüdi. Peamise sportliku eesmärgina nimetas ta võimalikult suure kreeka-rooma maadluse koondise viimist 2024. aasta Pariisi olümpiamängudele.

Varasem täiskasvanute koondise juhendaja Ivar Kotkas jätkab U20 esinduse eesotsas. Lisaks Naaritsale ja Kotkasele asus uuele ametipostile Eesti esinumbri Epp Mäe treener Ahto Raska, kellest sai naistemaadluse koondise eest vastutaja. Aastatel 2008-20 oli Raska Soome vaba- ja naistemaadluse peatreener.

Nii kreeka-rooma kui vabamaadluse U15 ja U17 koondiste peatreenerite (vastavalt Kristjan Press ja Rain Aleksandrov) lepinguid pikendati, samamoodi jätkab senist tööd vabamaadluse täiskasvanute koondise treenerina Aleksei Hapov.

KOONDISTE PEATREENERID

Kreeka-rooma maadlus

U15 ja U17: Kristjan Press

U20: Ivar Kotkas

Täiskasvanud: Tõnis Naarits

Vabamaadlus

U15 ja U17: Rain Aleksandrov

Täiskasvanud: Aleksei Hapov

Naistemaadlus

Kõik vanuseklassid: Ahto Raska

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid