Osaka kohtus avaringis colombialanna Maria Camila Osorio Serranoga (WTA 50.). Jaapanit esindava Osaka võidunumbrid olid 6:3, 6:3. Kohtumine kestis kokku üks tund ja kümme minutit.

Osaka kohtub teises ringis ameeriklanna Madison Brengle'iga (WTA 54.), kes sai 6:1, 0:6, 5:0 eduseisus loobumisvõidu ukrainlannalt Dajana Jastremskalt (WTA 144.).

Maailma esikümne mängijatest on juba väljakul käinud Maria Sakkari (WTA 8.). Kreeklanna alistas maailma 287. reketi, sakslanna Tatjana Maria 6:4, 7:6 (2). Järgmises ringis läheb ta vastamisi hiinlanna Qinwen Zhengiga (WTA 108.), kes oli 6:3, 1:6, 7:6 (10:5) parem valgevenelannast Aljaksandra Sasnovitšist (WTA 76.).

Võidukas ka Nadal

Meeste turniiril alustas jahti teisele Australian Openi triumfile edukalt Rafael Nadal. Maailma viies number sai ameeriklasest Marcos Gironist (ATP 66.) jagu 6:1, 6:4, 6:2. Hispaanlane kohtub järgmises ringis kas sakslase Yannick Hanfmanni (ATP 126.) või austraallase Thanasi Kokkinakisega (ATP 103.).

Maailma seitsmes reket Matteo Berrettini pidi USA-d esindava Brandon Nakashima (ATP 68.) vastu hoopis rohkem vaeva nägema. Itaallane kaotas avaseti 4:6, kuid võitis järgmised kolm 6:2, 7:6 (5), 6:3. Kohtumine kestis kolm tundi ja kümme minutit. Teises ringis ootab teda ameeriklane Stefan Kozlov (ATP 169.).