„Kõik see on nii keeruline,” kurtis Aveli Uustalu ees 20,4 sekundiga esikoha võitnud Mannima. „Tore, et võitsin, aga nüüd on mure – kas minna olümpiale või mitte. Mul on ju töö ja lapsed... Tahetakse, et ma enne homset otsuse vastu võtan. Võimalused on 50-60. Pean mõtlema.”

Mannima, kes tegi olümpiadebüüdi 2006. aastal Torinos ja sai parima, 28. koha tosin aastat hiljem Pyeongchangis tunnistas, et on suure suusatamisega lõpparve teinud, kuid käib igal nädala kolm-neli-viis korda siiski sõitmas. „Seekord valmistusin Eesti meistrivõistlusteks tõsisemalt kui mullu, kui mul väga raskeks läks. Nüüd tegin isegi mõne kiirustreeningu.”

Meistritiitli üle on ühest küljest rõõm, aga teisest küljest nukrus Eesti suusatamise kehva sisu üle, tõdes Elvas Järve lasteaias liikumisõpetajana töötav Mannima. „Mina olen tõsine harrastaja, treenin töö ja laste kõrvalt, laagrites ei käi, aga teised panustavad suusatamisele täiega. Ja kui mina võidan, pole see hea.”

Meeste 15 km klassikasõidus võidutses laupäeval sprindikulla võitnud Henri Roos, seega vastavalt juhendile pääseb olümpiale tema järel teise koha saanud Kaarel Kasper Kõrge.