Eelmisel EMil 7. koha saanud Eva-Lotta Kiibuse tugevuseks on vabakava. Paraku kukkus ta Tallinnas toimuva EMi vabakavas ühel hüppel valusalt. Ilmselt sellest tulenevalt asendas ta teise samaväärse hüppe - kolmene Lutz - ühesega. Mõistagi tähendas see punktikadu.

Kiibus teenis vabakava eest 112,48 punkti, mis on 25 punkti vähem tema isiklikust rekordist. Kokku sai ta 171,64 punkti ja jäi EMil napilt esikümnest välja, olles 11. Põhjust pole vaja kaugelt otsida. Kiibust on läbi hooaja vaevanud vigastus ning ta pole saanud korralikult treenida.

„Olen väga tänulik publikule, kes mind sellises raskes olukorras väga-väga toetas algusest lõpuni. Nende soe toetus ja vastuvõtt kindlasti pehmendavad seda kukkumist," lausus Kiibus. „Mul ei ole mitte millegagi õigustada sellist kava. Me kõik juba ammu teame, milles mu raskused seisnevad, ma ei hakka ennast üle kordama. Kahjuks ma täna ei suutnud nendest tugevam olla, aga andsin endast nii palju kui sain."

Treener Anna Levandi tõdes, et Kiibus ei uskunud endasse. „Ta ei uskunud, et ta suudab. Oleks tegelikult võinud... Aga sportlane ennast ei peta, ta teab, et ta pole piisavalt treeninud," lausus ta. „Kellele meeldib sellisel võistlusel tuhandete pealtvaatajate ja suure telepubliku ees kukkuda ja veel mitte nii ilusti. See oli valus kukkumine ja seepärast läks ta teisele Lutzule hirmuga."

Levandi leidis hoolealuse sõidus siiski ka positiivseid detaile. „Sõit oli tervikuna ilus ja küps. Piruetid ja sammud olid neljas tase, nendes ta oli endas kindel," märkis ta. „Aga see ei ole piisav kui tahad saada kõrgemaid punkte. Selleks peab olema parem treenitus."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid