Roos sai kvalifikatsioonis Karl Sebastian Dremljuga järel teise koha. Finaalis oli Roos aga veelgi teravam. „Ta ründas Kunimäe tõusul ja läks teistel eest,” oli CFC klubi suusasektsiooni eestvedaja Jaak Mae rahul. „Finišisirgel oli tal kõik juba kontrolli all. Ta võttis jõuga võidu ja olümpiakoha ära.”

Klubil CFC suusatajatele – jalgrattaosakonda veab Jaan Kirsipuu – oli see esimene Eesti meistritiitel ja mõistagi ka olümpiakoht.

Eesti suusakoondise peatreener Jaanus Teppan tunnistas, et liiga suur üllatus Roosi võit tema jaoks polnud. „Meil on sprindis võrdseid mehi palju ja tema osutus kiiremaks. Juunioride klassis on Roos häid sõite teinud, kuid vahepeal vajus ära.”

Mae selgitas, er Roos olla liiga innukas treenija, kuid nüüd tasakaalu leidnud. „Teda võib süüdistada kõiges muus, kuid mitte liigses tahtmises treenida,” muigas Mae. „Roos on äärmiselt motiveeritud suusataja ja viimasel ajal mõistnud, et teinekord tuleb puhkamine asjale kasuks.”

Samas tõdes Mae, et Roos on puhtakujuline sprinter, sest tema kesine hapnikutarbimisvõime ei kannata pikki distantse.

Naiste sprindi võitis Kaidy Kaasiku kaksikõe Keidy ees.

Pühapäeval jagatakse välja nii meeste kui naiste seas veel kaks olümpiakohta, mille saavad vastavalt 15 ja 10 km klassikadistantsi võitjad.

Eesti saab tänase seisuga murdmaasuusatamise Pekingi olümpiale lähetada neli naist ja kolm meest. Ülejäänud mängudele sõitjad valib peatreener ja kinnitab Eesti suusaliidu juhatus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid