Ilves näitas Klingenthali hüppemäel suurepärast vormi ning saavutas teist etappi järjest esikoha. Eestlane sai 140-meetrise õhulennu eest 145,8 punkti.

Enne 10 km murdmaasõitu edestas ta jaapanlast Ryota Yamamotot ühe sekundiga ja austerlast Johannes Lamparteri üheksa sekundiga. Sakslane Julian Schmid kaotas 20, austerlane Mario Seidl 21 ja sakslane Eric Frenzel 33 sekundit. Minuti sisse mahtus üheksa meest.

Suusasõidus olid Ilves, Yamamoto ja Lamparter kogu distantsi koos ning nad ei lasknud jälitajatel ennast kinni püüda. Viimasel kilomeetril läks Ilves liidriks, aga viimast 300-400 meetrit valitses Lamparter. Ilves jõudis talle finišisirgel lähedale ja kaotust oli vaid 0,3 sekundit. Kolmanda koha sai Yamamoto, kes kaotas Lamparterile 0,7 sekundiga.

Suusasõidu videokokkuvõte:

Ilves kordas MK-sarjas karjääri parimat tulemust. Teise koha sai ta ka 2018. aastal Hakubas, aga siis oli konkurents oluliselt hõredam kui täna.

Olulisi puudujaid oli siiski ka täna. MK-sarja üldliider Jarl Magnus Riiber otsustas kerge vigastuse tõttu võistlemisest loobuda, eemale jäid ka kaks teist norralast Jens Luraas Öftebro, Espen Björnstaad ning soomlane Ilkka Herola.

Tulemused:

.

MK-sarja üldarvestuses tõusis 330 punkti kogunud Ilves kuuendaks. Eespool on Riiber (700 punkti), Lamparter (700), Vinzenz Geiger (550), Eric Frenzel (410) ja Terence Weber (401).

Ilves oli ka eelvõistlusel hoos

Eilsel eelvõistlusel näitas eestlane taaskord ilusat õhulendu, kui tema hüppe pikkuseks mõõdeti 135,5 meetrit, mis andis 137,1 punktiga neljanda koha. Kui täna ei saa hüppeid mingil põhjusel läbi viia, lähevad arvesse just eelvõistluse tulemused.

Tasavägise proovivõistluse võitis norralane Simen Tiller (137,5 m; 138,2 p). Teine oli sakslane Terence Weber (142,5 m; 138,1 p) ja kolmas austerlane Franz-Josef Rehrl (138,5 m; 137,2 p).

Eelmisel MK-l Val di Fiemmes hüpete järel juhtinud ja lõpuks neljanda koha saanud Ilves on sarja kokkuvõttes 250 punktiga 11. kohal. Liider Riiberil on 700 punkti.