Külm, kelle seniseks parimaks tulemuseks MK-sarjas oli selle hooaja Hochfilzeni sprindi 72. koht, tegi Austria sõiduga võrreldes sarnase laskmise (üks möödalask lamadestiirus) ja kaotas võitjale, Elvira Öbergile 2 minutit ja 20,7 sekundit. Täiesti puhta laskmisega - arvestades, et trahviringile kulub umbes 25 sekundit - võinuks Külm konkureerida oma elu esimesele MK-punktile ehk kohale 40 parema seas.

"Sada protsenti ei saa tänasega rahule jääda, tuli ju ikkagi üks trahviring sõita. Aga sain panna linnukese ühele eesmärgile, mille selleks hooajaks endale seadsin," kommenteeris 25-aastane Külm Delfile. "Mul olid täna head suusad. Kindlasti on minus veel varu, aga väikeste sammudega edasi!"

Laupäevaasele jälitussõidule stardib 59. koha saanud Külm vaid 0,3 sekundit peale belglannat Lotte Lie'd, sama väikse vahega edestab ta viimasena 60 sekka pääsenud sakslannat Vanessa Hinzi.

"Jälitussõidul ma endale väga suuri pingeid peale ei pane. Proovin tiirudes hästi hakkama saada ja eks siis tulemus ole finišis näha."

Eesti laskesuusakoondise esinumber Tuuli Tomingas sai täna puhta laskmisega 30. koha, kaotades võitjale 1.39,1.

"Seisund on okei. Lihased on Oberhofi tõusudel ronimisest veidi väsinud, aga mootor töötab hästi," rääkis Tomingas.

"Tänane sõit oli kindlasti pettumus. Puhta laskmisega ootaks kohta eespool. Aga enam-vähem on selge, mille taha asi jäi. Ootan endiselt päeva, kui kõik klapib."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid