Nimelt teatas Djokovic, kes saabus Austraaliasse ilma koroonavastase vaktsineerimiseta, oma registreerimisankeedil, et ta ei olnud viimase 14 päeva jooksul enne Austraaliasse sisenemist teisi riike külastanud. Sotsiaalmeediasse üles laaditud piltide põhjal veetis aga Serbia staar jõulud Belgradis ja lendas sealt edasi Hispaaniasse, kust tema teekond jätkus Austraaliasse.

Valeandmete esitamist registreerimisankeedil peetakse Austraalias „raskeks õigusrikkumiseks“. Maksimaalne karistus sellise teo eest on 12 kuu pikkune vangistus.

Djokovic on piirivalveametnikele väitnud, et tema ankeedi täitis hoopis Austraalia tenniseliit. Kas see päästab Djokovici võimalikust karistusest, pole veel teada.

Djokovici skandaal puhkes eelmisel kolmapäeval, kui serblane saabud Melbourne'i kvalifitseeritud arsti ja Victoria osariigi poolt kinnitatud eriloaga, mis tõendas, et teda ei tohi meditsiinilistel põhjustel vaktsineerida. Sellest hoolimata tema viisa tühistati ning ta paigutati koos teiste illegaalsete piiriületajate ja pagulastega täidetud hotelli. Melbourne`i kohus otsustas aga esmaspäeval serblase viisa tühistamise otsuse tühistada. Ta pääses vabadusse eile ning peaks saama osaleda Australian Openil, mis algab 17. jaanuaril.

Austraalia immigratsiooni- ja kodakondsusministril Alex Hawke`il on aga õigus tennisetähe viisa uuesti tühistada, kui selleks on mõjuv põhjus, näiteks oht rahva tervisele. Tõenäoliselt tooks viisa tühistamine kaasa uue kohtuvaidluse.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid