„Eelmisel aastal nägime, kui suur on spordi ja olümpiamängude tähtsus Eesti ja eestlaste jaoks – Eesti võistkonnale kaasaelamine loob ühtsustunde. Mul on hea meel, et margid on aidanud kõiki neid hetki jäädvustada ja väärtustada. Margil kajastuv kannab ka üldjuhul meie hetke spordi lootusi ja ootusi,“ ütles EOK president Urmas Sõõrumaa.

Kaheksaeurose nimiväärtusega kujundatud hõbemünt on saanud inspiratsiooni suusaradade kõrval olevatest okaspuudest ja kujutab vaadet olümpiamängude toimumiskoha maastikule. Mündi autori Liis Dvorjanski kavandi järgi valmis ka Londoni olümpiamängude hõbemünt 2012. aastal. „Kui ma uue mündi peale mõtlesin, siis tundsin, et mündil võiks olla midagi igavikulist. Mänd on hästi iidne puu ja meie jaoks kodune. Kui meie sportlased kohapeal mändi näevad, siis võiks see neile anda tuge ja kodust tunnet,“ ütles Dvorjanski.

Jaan Saare poolt kujundatud esimese päeva ümbrikul ja margil on kujutatud erinevaid talispordialasid. „Esimene mõte olümpiamarki kujundades oli kasutada sportlaste dünaamilist liikumist, kõik erinevates värvides nagu olümpiarõngadki," sõnas Saar. "Vahetult enne kavandi ärasaatmist mõtlesin, et margil võiks olla ka mingi seos olla kohaga, kus olümpia toimub. Katsetasin ning nüüd on margi küljel kujutatud võistluspaika, mille suusahüppetornist näiliselt hüppabki välja suusahüppaja. Lisakavand meeldis kõigile kõige rohkem ja leian isegi, et see on kõige parem. Loodan, et ka teistele meeldib!“

Pekingi taliolümpiamängud toimuvad 4. - 20. veebruarini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid