Chelsea otsustas mängu saatuse ära esimese 34 minutiga. Juba 5. minutil viis Kai Havertz võõrustajad juhtima, pool tundi hiljem sai õnnetu omavärava kirja Ben Davies.

Kui avapoolajal olid pealelöögid Chelsea kasuks 10:0, siis teisel poolajal oli mängupilt veidi võrdsem. Tottenhami mängijad ei suutnud siiski võimalusi ära kasutada, mis tähendab, et 12. jaanuaril toimuvale kordusmängule tuleb minna vastu kaheväravalisest kaotusseisust.

Hiljuti klubis skandaali põhjustanud ning Liverpooliga mängust karistuseks eemale jäetud Romelu Lukaku oli täna Chelsea algkoosseisus tagasi. Loe Lukaku olukorrast pikemalt siit.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi FC Liverpool ja Londoni Arsenal. Avakohtumine pidi algselt toimuma homme, kuid Liverpoolis vohava koroonaviiruse tõttu lükati see edasi. Nii toimub avamäng 13. jaanuaril.