Treenerina alustas Cardoso tööd 2012 aastal olles Martimo Madeira abitreener, 2013 aastal asus ta ametisse Angola klubi Maio Benguela peatreenerina, aastatel 2014 kuni 2017 juhtis ta Angoola alaliidu akadeemia U20 võistkonda, 2017 kuni 2018 töötas ta abitreenerina Küprosel AEL Limassol nimelises klubis kust liikus edasi Küprose suurklubisse APOEL FC, kellega võideti 2018 aastal meistritiitel.

Edasi liikus Cardoso tagasi kodumaale kus oli abitreenerina ametis Estoril Praia nimelises klubis ning oma viimased kaks aastat töötas ta peatreenerina Portugali klubis Louletano D.C. Cardoso omab hetkel UEFA A litsentsi ja on ootel UEFA PRO kursustele.

"Mul on suur au esindada Nõmme Kalju jalgpalliklubi, olla osa klubi perest ja teha üheskoos ajalugu. Kalju on Euroopas tuntud klubi kus on ambitsiooni, võidetud tiitleid ja palju visadust, et samm, sammult tippu pürgida," ütles Cardoso Nõmme Kalju Facebooki lehele.

"Olen tänulik minule osutatud usalduse eest ja usun, et meie meeskond teeb selle nimel kõvasti tööd, et mängida head jalgpalli, võita tiitleid ja rõõmustada fänne," lisas uus peatreener.

"Eddie on kaasaegne treener kellel on nii kogemust, nooruslikust kui ka ambitsiooni. Eesti pole tema jaoks võõras koht, sest 2019 aastal Küprose APOEL meeskonna abitreenerina võideti UEFA Europa liigas FC Florat koondseisuga 5:2," kommenteeris uue peatreeneriga sõlmitud lepingut Kalju spordidirektor Argo Arbeiter.

"Usun, et Eddiel on indu, teadmiseid ja nägemust edu saavutamiseks, ta on hea õpetaja ja suurepärane suhtleja. Oleme põnevil Nõmme Kalju esindusmeeskonna tuleviku osas tema eestvedamisel," Lisas Arbeiter.

Kalju esindusmeeskonna treeneritetiimiga on liitunud lisaks Cardosole Kaido Koppel, Alger Dźumadil, kellest saab ühtlasi Kalju U21 järelkasvumeeskonna peatreener, väravavahtide treener Sergei Lepmets kes on lisaks ka esindusmeeskonnas kolmanda väravavahi rollis ning füsioterapeut Reigo Jörsi. Füüsilise ettevalmistuse treener määratakse ametisse lähipäevadel, spordidirektori ametis on Argo Arbeiter.

Nõmme Kalju esimene kontrollmäng uue peatreeneri käe all toimub EJL Taliturniiri raames 15. Jaanuaril kell 14.30 kui vastaseks on Tallinna Legion.