Mis meestega on tegu? Tegu on tartlastega, kes on aastaid juba Eesti kõrgemas liigas ehk Premium liigas pallinud, kirjutab Flora kodulehekülg. Samuti on mõlemad esindanud ka erinevaid Eesti koondiseid. Tristan tegi Eesti A-koondise debüüdi 2019. aastal Soome vastu, kui sõpruskohtumises alistati Soome koondis 2-1. Mihkel Järviste pole veel Eesti A-koondisesse jõudnud, kuid erinevate noortekoondiste eest on väljakul käinud juba 38 korda – 15 neist on U21 koondise mängud.

Premium liiga sõpradele on juba mõlemad näod tuttavad. Koskor on pallinud Eesti jalgpalli püramiidi tipus juba 187 mängu ning väravavõrku sahistanud 64. korral ja aidanud meeskonnakaaslasel jala valgeks saada 26. korral. Järviste on Premium liigas käinud väljakul 125 korda ja löönud kaheksa väravat ning andnud 9 väravasöötu.

2021. aastal tõestas Tristan taas, et on üks resultatiivsemaid Eesti ründajaid tabeli tagumises otsa meeskondades, kui 28 mänguga sai kirja 11 väravat ja neli väravasöötu. Mihkel aga tegi kaasa 23 mängu, mille jooksul suutis värava lüüa kahel korral ja sama palju jagada ka sööte, mis järgmisel käigul lõpetasid juba väravas.

Tristan Koskor ootab juba pikisilmi olla uuel hooajal osa uuest meeskonnast. “Olles enamus oma karjäärist ühes klubis mänginud, on hetkel elevus kõrge. Ootan uue võistkonna trenne, tiimiga kohtumist ja uude linna kolimist. Samuti ootan põnevusega suuri mänge nii koduses liigas kui ka mänge eurosarjas.”

Mihkel Järviste tahab end uuel hooajal proovile panna. “Ootan juba, et saaksin ennast proovile panna Eesti kõige suuremas ja edukamas klubis – tahan ennast tõestada, et saan konkurentsirohkes keskkonnas hakkama.”

Millised on eesmärgid uutel liitujatel?

“Eesmärk on olla võimalikult kasulik meeskonnale. Teha musta tööd tiimi nimel, lüüa palju väravaid ja anda kaaslastele väravasööte. On vaja tõestada, näidata motivatsiooni ja mängu nälg on juba meeletu. Võistkondlikuks eesmärgiks ei saa olla vähem ega rohkem kui Eesti meistritiitel tagasi võita! ütles Koskor.

“Minu isiklikuks eesmärgiks on viia end uuele tasemele ning teenida võimalikult palju usaldust ja mänguaega. Olen Koskoriga nõus meeskondlikus eesmärgis – tuleb võita Eesti meistritiitel! Tahaksin veel lisada, et mitte ainult meistritiitel, vaid võita ka Tipneri karikas ning vähemalt korrata eelmise aasta eurosarja edu!” Lisas Mihkel.

Miks liitusid mehed just Floraga?

“Flora on tuntud oma klubi ülesehituse ja tipptasemel treeningtingimuste poolest. Valisin Flora just sellepärast, et see tundub koht, kus saan teha sammu edasi,” ütles Järviste.

“Treenerite, mängijate ja treeningtingimuste kvaliteedis ei ole mingit küsimust tõesti – need on Eesti parimad. Isiklikult tundsin, et vajan vaheldust. Tunnen, et ei ole veel oma täispotentsiaali kellelegi näidanud ning seepärast oli keskkonna vahetus vajalik. Muidugi oli mu soov vaadata ka välismaale, kuid koostöös agendiga leidsime, et Flora on parim koht, kus teha järgmine samm oma karjääris,” lisas Koskor.

Flora vajas hädasti uut ründajat, sest kaks aastat järjest Eesti parimaks jalgpalluriks valitud Rauno Sappinen liitus teatavasti Poola kõrgliigas mängiva Gliwice Piastiga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid