Leicester läks Jamie Vardy 9. ja 13. minuti väravatest 2:0 juhtima. 19. minutil vähendas Liverpooli kaotusseisu Alex Oxlade-Chamberlain, kuid 33. minutil lõi James Maddison külalismeeskonnale juba 3:1.

Teisel poolajal suutis Liverpool oma värava puhtana hoida ja Leicesteri puuri kaks palli lüüa. Esmalt sahistas 68. minutil võrku Diogo Jota ning viiendal üleminutil viigistas seisu Takumi Minamino.

Normaalajale järgnenud penaltiseerias eksis esimesena Leicesteri neljas lööja Luke Thomas. Liverpoolil ei suutnud penaltit realiseeria viiendana lööma asunud Minamino. Liverpooli väravasuul seisnud Caoimhin Kelleher tõrjus ka kuuenda lööja Ryan Bertrandi penalti ning Diogo Jota vormistas viimase mehena Liverpooli poolfinaalipääsu.

Londoni Chelsea sai võõrsil 2:0 jagu Brenfordist ning Tottenham Hotspur alistas 2:1 West Ham Unitedi - selle mängu kõik kolm väravat löödi avapoolajal.

Linnarivaalide Tottenhami ja West Hami kohtumist varjutas aga mängu eel staadioni juures toimunud fännide kaklus, mis suudeti kontrolli alla saada vaid tänu suurte politseijõudude sekkumisele.

Samade meeskondade fännid läksid oktoobris kraaklema ka Premier League'i mängu eel West Hami staadioni juures.

Eile õhtul toimunud poolfinaalpaaride loos viis Liverpooli vastamisi Arsenaliga ning Tottenhami Chelseaga. Poolfinaalide võitjad selguvad juba kahe mängu kokkuvõttes. Avamängud peetakse nädalal, mis algab 3. jaanuariga, kordusmängud nädal hiljem. Finaal peetakse Wembley staadionil 27. veebruaril.