Selver esines kokkuvõttes ebakindlalt, tehes rünnakul koguni 12 oma viga, Bigbank patustas kolme geimi peale vaid kolm korda. Esimene geim kuulus Tartule kindlalt, teises oli ülekaal masendav (korraks oli seis isegi 21:6), kolmandas näitas Selver, et oskab tegelikult ka hästi mängida ja see oli publikule maiuspalaks.

Albert Hurt tõi tartlastele meeskonna parimana 13 punkti, Martti Juhkami lisas 9, Kevin Soo 7, Aleksander Eerma ja Mart Naaber mõlemad 5 punkti. Selveri parimad olid Timo Lõhmus 11 ning Mihkel Varblane ja Oliver Orav 6 punktiga. Tartu rünnakuprotsent oli 52, Selveril 34%. Vastuvõtt Tartul 45%, Selveril 43%. Blokist sai Tartu 7, Selver 5, otse servist Tartu 4 ja Selver 5 punkti, kuid servivigu tegi Selver 5 tükki rohkem (15:10).

Bigbanki meeskonnas möllas eelmistel nädalatel vähemalt kolm eri viirushaigust, eelmise nädala treeningutel osales 4-9 mängijat. Koroonaviiruse tõttu jäi karikafinaalist eemale põhikoosseisu mees Alex Saaremaa.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg: "Selveri noored mehed, võib-olla tahtsid väga-väga palju. Kui ma vaatasin soojenduse algust, siis oli see hirmus, nagu oleks mingid sõjamehed sinna lastud. Aga kui vaatasin sellest hetkest, kui nad läksid võrgu peale, hakkasid sidemängijate ja ründajate vahel juba mingid omavahelised ütlemised. Ja kui läks servisoojenduseks, siis pooled pallingud lendasid üldse vastu tagmisse seina. /---/ Planeeritud peo jätsime lihtsalt ära, vaatades, mis toimub ümberringi. Arvan, et läheme meestega üles VIP ruumi, võib-olla teeme ühe õlle, räägime juttu. Ja ma ennustan, et võib-olla toimub edasi tähistamine sektsioonides."

Selveri peatreener Andres Toobal: "Raske on võtta sõnadega kokku. Teame, milleks me suutelised oleme... Kuidas me esinesime... Ma ei ütlekski kaotuse kohta midagi, kui oleks võitluslikult kaotanud, midagi ei ole teha. Väga hästi Tartu mängis, aga see, kuidas me neile vastu hakkasime jättis soovida."

Tartu libero Rait Rikberg: "Ikka on võit magus. Võib-olla rahval oli ainult kolmandas geimis selline pingeline mäng, nagu võiks finaalis olla. Aga tundub, et Oraval oli mingisugune viga küljes, ta ei olnud päris see, kes ta tavaliselt on. Pluss vastaste diagonaalründaja ka ei teinud nii head mängu, et suudaksid meie vastu mängus püsida."

Selveri nurgaründaja Oliver Orav: "Ma tunnen, et peale selle poolfinaali võitu muutusime endaga rahulolevaks. Enne poolfinaali oli selge, et Taltech oli favoriit. Me murdsime sealt läbi ja siis - ka trennid näitasid seda -, oli kuidagi nii: okei, oleme finaalis, see tulemus ei loe nii palju. See mõjutas paljuski ka meie trenni kvaliteeti, mis tuleb mängu edasi. Ka isiklikus plaanis oli näha, et ma põlesin suht läbi."

Tartu sidemängija Aleksander Eerma: "Eks see tunne nüüd Taltechi tagasi minna ole selline magushapu. Kui alustasime Tartuga eurosarju, siis küsiti ka, kuidas on. Tegelikult sa ikka nii kasvad kokku selle meeskonnaga. Praegu on samasugune olukord. Kõik on nagu omad poisid, eks selles mõttes saab raske olema."

ENNE MÄNGU:

Ka aasta tagasi kohtusid karikafinaalis samad võistkonnad ja toona jäi tulemusega 3:1 peale Rainer Vassiljevi juhitud Selver. Sel hooajal on Selveri peatreeneriks tõusnud mullune abitreener Andres Toobal, kel avaneb võimalus võita karjääri esimene trofee.

Tartu Bigbanki poolelt ei tee haiguste tõttu kaasa kaks meest - Alex Saaremaa ja Hergo Hansman. Eile õhtul tehti kõigile ülejäänud Bigbanki ja ka Selveri meestele veel igaks juhuks veel koroonatestid, ühtegi positiivset tulemust ei tulnud.

Poolfinaalis võitis Selver Taltechi 3:2 ja 3:0 ning Bigbank Pärnut 3:0 ja 3:0.

Aadu Luukase karika võitja teenib 10 000 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid