Viimsi alustas hästi ja võitis avaveerandi 17:15, kuid poolajavileks jäädi kaotusseisu 34:45. Vahe kärises suureks kolmanda veerandiga, mille lõpuks juhtis Kalev juba 67:45.

Lõpuks 36-punktilise võidu saanud kalevlaste suurimad korvikütid olid Silas Melson 15, Rauno Nurger 14 ja Jequan Lewis 13 punktiga.

Kaotajate parimana viskas 10 punkti Ronalds Zakis, keda kohtumise lõpus hoiti juba homseks pronksimänguks. Viimsi olukorra muutis oluliselt raskemaks Rain Veidemani puudumine.

Kalevlased lülitasid veerandfinaalis kahe mängu kokkuvõttes konkurentsist Rapla Avis Utilitase. Viimsi klubi oli parem Tallinna Kalevist.

Valdo Lipsu intervjuu:

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Tartu Ülikool Maks & Moorits ja TalTech/OPTIBET. Delfi TV teeb kell 19.45 algavast kohtumisest otseülekande.