Nassar kannab hetkel eluaegset vanglakaristust sadade naisvõimlejate seksuaalse ärakasutamise eest.

Pärast skandaali puhkemist esitati hagi lisaks Nassarile ka USA võimlemisföderatsiooni ja olümpiakomitee vastu, sest alaliidud ja FBI ei võtnud ohvrite süüdistusi tõsiselt.

Esmaspäeval saavutati lõpuks ohvrite ning spordialaliitude vahel kokkulepe, mis lõpetas viis aastat kestnud kohtuprotsessi. Ohvrid saavad võimlemisföderatsiooni ja USA olümpiakomitee ning nende esindatud kindlustusfirmade käest 380 miljonit dollarit (umbes 336 miljonit eurot) kahjutasu. Enamus sellest summast tuleb kindlustusfirmadelt.

"Kokkulepe annab tunnistust sadade ohvrite julgusest, kes keeldusid vaikimast vaatamata juriidilistele takistustele ja vähestele eduvõimalustele," teatas hagejaid esindanud advokaat John Manly.

Koletisarstiks tituleeritud Nassar mõisteti 2018. aastal süüdi sadade noorte naisvõimlejate seksuaalses ärakasutamises ning talle määrati enam kui 100 aasta pikkune vangistus. Lisaks sai ta 60-aastase vanglakaristuse lapsporno omamise eest.

Ohvrite pilastamine toimus aastatel 1997–2016. Ohvrite hulgas oli ka mitmeid kuulsaid võimlejaid, teiste seas Simon Biles, Aly Raisman ja McKayla Maroney, kes andsid septembris tunnistusi USA senati ees, mille kohtukomitee uuris puudusi FBI tegevuses.

Paar aastat tagasi oli kohus nõudnud raha välja ka Nassari otsesel tööandjalt Michigan State'i ülikoolilt, mis ei reageerinud väärkohtlemise kahtlustele. Õppeasutus nõustus ligi 300-le tüdrukule ja naisele maksma kahjutasuks kokku 425 miljonit dollarit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid