Soome asus Hartwall Arenal mängitud finaali juhtima, kui mängitud oli kõigest minu ja 26 sekundit. Värava viskas Justus Kainulainen. 10. minutil duubeldas Eemeli Salin võõrustajate edu, aga teine kolmandik kuulus Rootsile, kes viskas selle jooksul kolm vastuseta väravat.

Kui mängitud oli 50.12, viis Albin Sjögren Rootsi 4:2 juhtima, aga Kainulaineni kaks väravat seadsid 53. minutil majja 4:4 viigi. Järgnes mõlemapoolsete võimalustega mäng, kuniks 1.37 enne lõppu tabas Tobias Gustafsson. Soome võttis väravavahi välja ja proovis kuuekesi viigistada, aga Hampus Ahren vormistas 12 sekundit enne mängu lõppu tühja võrku lõppskoori.

Rootsi tuli meeste maailmameistriks üheksandat korda, aga esimest puhku pärast 2014. aastat, sest eelmised kaks MM-tiitlit oli võitnud Soome. 13 MM-finaalist koguni 11 on mängitud Soome ja Rootsi vahel. Viimati jõudis mõni muu riik esikohamängule 2004. aastal, kui sellega sai hakkama Tšehhi.

Pronksikohtumises alistas Tšehhi lisaajal 4:3 Šveitsi ja võitis seeläbi oma ajaloo neljanda MM-medali (varasemast on neil lisaks 2004. aasta hõbedale ette näidata kaks pronksi). 5. koha mängus alistas Läti 4:2 Norra ning 7. koha mängus oli Slovakkia lisaaja järel 8:7 parem Eestist.

MM-i kaheksanda kohaga lõpetanud Eesti jõudis veerandfinaali viiendat korda. Varem on sellega hakkama saadud 2008., 2010., 2014. ja 2016. aastal. Parim tulemus on 2010. aasta MM-i 7. koht.

Järgmine MM toimub juba 2022. aastal, sest äsja lõppenud võistlus lükkus koroonapandeemia tõttu aasta võrra edasi. Mängupaigaks on Šveits ning finaalturniir toimub tavapärase detsembri asemel novembris, et mitte kattuda Kataris mängitava jalgpalli MM-iga. Valikturniirid toimuvad veebruaris.