Parima meesjuuniori valib Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) juhatus ning sel korral kogusid hääli Karl Jakob Hein ja Maksim Paskotši.

19-aastane väravavaht Hein käis tänavu meeste koondise eest väljakul kokku kuues kohtumises ning seisis muuhulgas väravasuul punkte toonud MM-valikmängudes, kui Walesiga tehti 0:0 viik ja Valgevene alistati 2:0. Aasta viimastest koondisemängudest pidi Hein eemale jääma vigastuse tõttu. Klubitasandil kuulub väravavaht Arsenali ridadesse ja esindab enamasti U23 meeskonda. Käimasoleval aastal on Hein paaril korral kuulunud ka liigas ja karikasarjas esindusmeeskonna vahetusmängijate pingile.

18-aastane Paskotši tegi sel aastal debüüdi meeste koondises ja käis väljakul lausa 11 kohtumises. Vaatamata oma noorusele teenis kaitsemängija MM-valiksarjas Eesti koondislastest enim mänguminuteid. Klubitasandil tegi Paskotši tänavu samuti suure sammu edasi. Möödunud aastal Tottenham Hotspuri noorteakadeemiaga liitunud mängija on enamasti minuteid kirja saanud U18 ja U23 võistkondades, kuid hooaja ettevalmistusel käis ta mitmes treeningmängus väljakul Spursi esindusmeeskonna eest. Ametliku debüüdi esindusmeeskonna eest tegi noormängija augustis Konverentsiliiga eelringis, kui vahetati sisse lõpuminutitel.

Aasta parimat meesjuuniorit autasustab eriauhinnaga Nike.

Jalgpalligala läheb eetrisse pühapäeval algusega kell 16.00 ja otsepilt jõuab vaatajateni EJLTV YouTube'i ja Eesti jalgpalli Facebooki kanali vahendusel.