Union Magdalena vajas esiliiga viimases voorus Llanerose vastu võitu, kuid oli 95. minutini 0 : 1 kaotusseisus. Mäng lõppes siiski Union Magdalena 2 : 1 võiduga. Kui viiendal üleminutil löödud esimese värava puhul püüdsid Llanerose kaitsjad veel mingit vastupanu etendada, siis minut hiljem ei viitsitud enam isegi ausat nägu teha.

Kolumbia jalgpallurite ühendus on kohalikult alaliidult nõudnud uurimise algatamist. Imestust kodumaal toimuva üle on avaldanud ka mitmed Kolumbia koondislased, teiste seas ka FC Portos mängiv Matheus Uribe, kes nimetas nähtut "Kolumbia jalgpalli häbiplekiks".

Kõrgliiga kohata jäi napilt Fortaleza klubi, kes kaotas samal ajal 1 : 2 Bogotale.

"Ma ei häbene nutta, sest tunnen end röövituna," ütles Fortaleza peatreener Nelson Florez pressikonverentsil läbi pisarate.