Jaapanis mängiti eelmisel nädalal üks hooaja tähtsamaid turniire ehk heideldi 73. korda keisri karika nimel. Daido Steel HC alistas esmalt Ryukyu Corazoni 35:27 (18:15), aga kaotas veerandfinaalis Wakunaga Pharmaceuticalsile 33:36 (13:16). Dener Jaanimaa viskas Daido kasuks vastavalt kuus ja hooaja parimat tähistavad 11 väravat.

Bramanis: Dener on hästi meeskonda sulandunud

"Keisri karikaturniir on üks neljast tähtsast võistlusest, mida Jaapanis hinnatakse. Lisaks on meistriliiga ja Jaapani karikavõistlused ning siis on veel turniir, kus mängitakse maakonna tiimide eest, aga seal võõrleegionärid osaleda ei tohi," kirjeldas kohalikku süsteemi kaheksa aastat Jaapanis pallinud Riho-Bruno Bramanis.

"Vähemalt ühe turniiri võidu seab iga klubi endale eesmärgiks. Daidol on juba raske, sest liigas on play-offi koht kaugel ja nüüd ei õnnestunud ka esimene karikaturniir. Dener on muidu hästi meeskonda sulandunud ja pommitab võimsalt. Kahjuks pole teine uustulnuk ehk Igor Anic seni erilist kasu toonud," sõnas endiselt Jaapani käsipalli jälgiv Bramanis.

Jaanimaa kaotus Jaapanis jäigi Eesti mängijatele eelmisel nädalal ainsaks. Kõik pallurid ei saanud platsile, sest Saksamaal möllava koroonapandeemia tõttu lükati edasi nii Mait Patraili kui ka Karl Roosna koduklubi kohtumised, vastavalt siis Bundesligas ja tugevuselt kolmandas sarjas.

Seda võimsamalt kandis eestlaste lippu Saksamaal aga Karl Toom. Detsembrikuu esimesel päeval alistas HSC 2000 Coburg võõrsil tabeli viimase TuS Ferndorfi 28:27 (14:12), kusjuures võiduvärava viskas viimase minuti algul just Eesti mullune parim meeskäsipallur. Kokku jäi Toomi arvele viis tabamust ja üks väravani viinud sööt.

Laupäeval pommitas Toom aga hooaja isikliku skoorirekordi ehk üheksa väravat ning lisas kaks resultatiivset söötu, kui Coburg oli 32:25 (18:12) parem VfB Lübeck-Schwartaust. Kahe võidu abil eemaldus Coburg ka väljalangemistsooni lähedusest ning paikneb 12 punktiga 11. tabeliastmel.

Pärdilt seitse väravat Soomes, Timmolt kaheksa söötu Norras

Saksamaa naiste Bundesliga – kus mängib Alina Molkova – on hetkel pausil, sest rahvuskoondis osaleb Hispaanias MM-il. Küll aga naasis Itaalias vigastuspausilt meie teine välismaal leiba teeniv naiskäsipallur. Polina Gorbatsjova viskas Erice AC Life Style'i kasuks neli väravat ja Ferrara GS Ariostoga tehti 29:29 (14:15) viik.

Soome meistriliigas tuli tabeliliider Helsingi Dicken välja raskest seisust ning alistas 27:26 (13:16) Grankulla IFK. Kohtumise parimaks palluriks valiti Dickeni joonemängija Armi Pärt, kes viskas seitse väravat. Nagu Toomi ja Jaanimaagi puhul, on see number Pärdi tänavuse hooaja skoorirekordiks.

Rumeenia kõrgliigas sai järjekordse võidu Bukaresti Steaua, alistades võõrsil CSM Bacau 30:27 (14:10). Martin Johannson viskas Steaua kasuks ühe värava ning pealinlased hoiavad liigatabelis endiselt kolmandat positsiooni.

Norras jätkab heas hoos Alfred Timmo. Eesti koondise mängujuht andis teist kohtumist järjest kaheksa resultatiivset söötu, lisas kaks väravat ja aitas Fjellhammer IL-i meistriliigas 30:21 (17:11) võiduni IL Bergen Håndballi üle. Timmo koduklubi paikneb 11 punktiga 10. kohal, aga tihedas liigatabelis on näiteks viies aste vaid kolme silma kaugusel.