Eilse võistluse ajal sai Red Bulli sõitja 37. ringi alguses lõikamise eest viiesekundilise karistuse, rohkem tähelepanu tekitas aga sama ringi lõpus toimunu.

Kohtunikud teatasid, et Verstappen peab Lewis Hamiltonile koha tagasi andma. Verstappen võttis seepeale hoo keset sirget ootamatult maha. Hamilton sõitis talle tagant sisse ja kahjustas esitiiba, kuid sai siiski suuremate probleemideta jätkata ning võitis.

Olukorda uuriti pärast võistlust ja kohtunike sõnul oli Verstappeni viimane pidurdus liiga järsk. Hollandlasele anti kokkupõrke põhjustamise eest kümnesekundiline karistus.

Lisaks sai Verstappen oma superlitsentsile juurde kaks trahvipunkti. Kui vormel 1 sõitja saab aasta jooksul 12 trahvipunkti, peab ta ühe etapi vahele jätma. Verstappenil on nüüd seitse punkti.

Saudi Araabia GP paremusjärjestuses midagi ei muutunud. Verstappeni edu kolmandana lõpetanud Valtteri Bottase ees oli piisav ja ta jäi teiseks.

Pühapäeval peetakse Abu Dhabis hooaja viimane etapp. Nii Verstappenil kui ka Hamiltonil on 369,5 punkti.