Sunsi senine rekord pärines hooajast 2006/2007, kui 29. detsembrist 28. jaanuarini võideti järjest 17 kohtumist. Praegune võiduseeria ulatub tagasi 31. oktoobrisse. Viimase kaotuse sai Suns 18. oktoobril Sacramento Kingsilt.

Rekord sündis mängus Detroit Pistonsi vastu, mis võideti kodupubliku ees 114:103 (30:18, 39:33, 18:30, 27:22).

Suns juhtis poolajaks 18 punktiga, kuid Pistons vähendas tugeva kolmanda veerandajaga vahe korraks ühepunktiliseks. Külalisi mööda siiski ei lastud, vaid kolmanda veerandaja lõpuks juhtis Suns taas kuue silmaga. Viimasel veerandil pääses Pistons parimal juhul viie punkti kaugusele.

Cam Johnson ja Cameron Payne viskasid mõlemad 19 punkti. Sunsi pingilt tuli abi koguni 48 punkti näol. Deandre Ayton tegi kaksikduubli 17 punkti ja 12 lauapalliga. Esimest korda selle hooaja jooksul jäi Sunsil kõrvale nende suurim korvikütt Devin Booker, kes vigastas teisipäevases mängus Golden State Warriorsi vastu vasaku jala reie tagalihast.

"Ma pole ühestki seeriast juttu teinud, sest me oleme olnud niivõrd keskendunud paremaks saamisele. Aga on väga lahe millestki sellisest osa saada," tunnistas Sunsi peatreener Monty Williams.

Detroiti parimad olid Jerami Grant 34, Cade Cunningham 19 ning Isaiah Stewart 12 punkti ja 14 lauapalliga.

Grizzlies võitis Thunderit 73 punktiga

Oklahoma Citys purustati samal ajal aga lausa NBA rekord, kui Thunder sai Memphis Grizzliesilt ajaloo suurima kaotuse 79:152. Senine rekord püsis 1991. aastast, kui Cleveland Cavaliers alistas Miami Heati 68 punktiga 148:80.

Tänu eelmise hooaja 57-punktilisele kaotusele Indiana Pacersi vastu on Thunderi käes nüüd nii NBA suurim kodu- kui ka võõrsilmängu kaotus.

Võitjate parimad olid Jaren Jackson 27, De'Anthony Melton 19 ja Santi Aldama 18 punktiga. Oklahoma resultatiivseimana viskas Luguentz Dort 15 punkti.

Grizzliesi ülekaal oli nii võimas, et kui nad oleksid viimase 21 minuti jooksul kõik visked mööda visanud, oleksid nad ikkagi võitnud. 19 pallikaotust teinud Thunderi visketabavus oli väljakult 32,9%.

Ajaloo ühe kohutaivama pluss-miinus näitajaga paistis silma Jeremiah Robinson-Earl (visked 0/7), kelle väljakul viibimise ajal suurenes Thunderi kaotusseis 56 punkti võrra. See on alates 1996/1997 hooajast teine kõige halvem individuaalne näitaja, jäädes alla vaid Manny Harrisele (-57).

Santi Aldama jäi 52 punktiga plussi, tõustes selles arvestuses jagama kolmandat kohta (ajaperiood samuti alates 1996/1997 hooajast).