Eile võttis Tallinna meeskond kindla võidu, geimides said taanlased 18, 19 ja 20 punkti.

Janis Sirelpuu hoolealused vajasid edasipääsuks täna kahte geimi. Need kätte ka saadi, aga raskelt. Pikaks veninud avageimi võitsid taanlased 32:30, teise eestlased 25:19, kolmanda taas Gentofte 25:22, neljanda TalTech 25:19. Sellega oli edasipääseja selge, viiendas mängitas Sirelpuu juba vahetusmängijaid, geim kaotati 15:17.

Matej Šmidl tõi TalTechile 25 punkti (+12), Kevin Saar 13 (+3), Beau Graham 13 (+10), Mihkel Tanila 8 (+5) ja vastupidiselt eilsele vigaderohke etteaste teinud Rasmus Meius 7 (-5). STATISTIKA

"Tänane mäng oli väga raske," tunnistas Saar. "Miks? Äkki just selle pärast, et eelmine oli nii kiire ja kerge. Tekkisid fokusseerimisega probleemid. Tehti juba nalja, et saame kindlasti edasi, mõni mees vaatas juba Šveitsi lennu pileteid. Kui täna esimeses geimis nägime, et nemad oskavad ka võrkpalli mängida, siis tekkis kramp. Tõsi, vastased mängisid täna oluliselt paremini kui eile. Veel kord sai tõestust vana tõde, et vastast ei tohi kunagi alahinnata."

Sirelpuule meenus tänase mänguga seoses enda mängijapäevist Tallinna Selveri 2008. aasta eurokohtumine Kuldigaga, kellele kodus üllatuslikult 0:3 kaotati (võõrsil võideti mäng siiski 3:0 ja ka kuldne geim). "Alustasime täna ju hästi, juhtisime avageimis vist 11:6, kõik oli kontrolli all," sõnas Sirelpuu. "Eks me oma vigadega aitasime nad mängu. Kui varem on meil servil olnud ässade-vigade suhe hea, siis siin me korralikult pallida ei suutnud (TalTech lõi 11 ässa, kuid tegi ka 28 viga). Ebakindlus on nagu gripp või koroonaviirus, mis levib ühelt teisele."

1/8-finaali vastane tuleb paarist Ried im Innkreis (Austria) vs Schönenwerd (Šveits). Avamängu Austrias võitis Schönenwerd 3:0.

Otseülekannet kahjuks tänasest põnevast mängust ei toodetud. Võrkpall24 Karl Rinaldo isikus soovis teha kohtumisest mobiiliga Facebooki kaudu otseülekande, kuid võistluste tehniline delegaat keelas selle ära. Põhjus lihtne - ülekande õigused on Infronti käes. Veel eile seda aga ei keelatud.

TalTechi algkoosseis: Martti Keel, Matej Šmidl, Kevin Saar, Rasmus Meius, Mihkel Tanila, Beau Graham, liberod Cris-Karlis Lepp ja Alari Saar.

Gentofte - TalTech 3:2

1. geim

Gentofte - TalTech 5:8, 6:9, 8:11, 11:13, 14:15, 17:16, 19:19, 21:19, 23:22, 24:24, 25:25, 26:27, 28:28, 32:30.

TalTechil oli kasutada neli geimpalli, kuid Gentofte kaitses kõik need ära. Hoolimata kesisest vastuvõtust oli Eesti meeskonna rünnak vastasest selgelt parem (60% vs 48%), kuid tehti liiga palju oma vigu - 13! Šmidl on toonud 9 punkti (rünnak 78%), Graham 4, Saar ja Meius mõlemad 3.

2. geim

Gentofte - TalTech 2:5, 7:9, 8:12, 9:14, 13:16, 16:19, 16:21, 18:23, 19:25

Geimi teises pooles vahetas Janis Sirelpuu Meiuse asemel sisse Rauno Tamme. TalTechi veab Šmidl, kes on kogunud 14 punkti, Grahamil kirjas 8, Saarel 5. Taltech on kahe geimiga löönud 5 serviässa ja teinud 15 pallinguviga.

3. geim

Gentofte - TalTech 2:2, 4:5, 8:8, 11:9, 14:12, 17:14, 21:16, 23:18, 23:20, 24:21, 25:22

Lahja geim Šmidlilt (3 punkti, efektiivsus -2), õiget liidrit Taltechil ei tekkinud. Vastased olid rünnakul pidurdamatud (nende resultatiivsus 58%, Taltechil 45%). Katki pole midagi, Sirelpuu hoolealused vajad edasipääsuks endiselt vaid ühte geimi - kas järgmist või siis kuldset geimi.

4. geim

Gentofte - TalTech 2:1, 4:6, 6:9, 8:11, 11:15, 12:17, 14:19, 15:21, 17:23, 19:25

Geimi alguses pääses TalTech ette tänu Mihkel Tanila serviseeriale. Taltechi vedasid selles geimis vastavalt 6 ja 5 punkti toonud Saar ja Šmidl.