Viimati 2014. aastal Eesti meistriks tulnud Levadial piisab viimased kaks tiitlit võitnud Flora troonilt kukutamiseks ühest viigist. Seega pole välistatud, et Eesti meister on juba tänaõhtusteks ETV spordiuudisteks teada. Flora peab mõlemad kohtumised võitma.

Selleks, et mõista olevikku, tuleb teatavasti tunda minevikku. Kuhu kummagi linnarivaali punktid siis kadunud on?

Levadia on 30-st mängust võitnud 25, viigistanud 2 ja kaotanud 3. Floral on tabelis 22 võitu, 7 viiki ja vaid üks kaotus.

8) 24. oktoobril 2 : 2 viik Kuressaarega

Nagu loetelust paistab, on Tallinna tippklubidele kõige rohkem peavalu suutnud valmistada hooaja tabeli kaheksandal real lõpetav Viljandi Tulevik, kes on mängudest Flora ja Levadiaga napsanud tervelt 5 punkti. Kui need punktid folgilinna klubilt maha võtta, mängiks Viljandi võibolla ise praegu Tartu Tammeka asemel esiliigast tõusta ihkava Tallinna Kaleviga üleminekumänge.

Flora komistuste jadast torkavad silma veel kaks mängu Kuressaarega ning tõsiasi, et enim punkte on valitsev meister loovutanud just hooaja teises pooles, mil mängiti paralleelselt kahte võistlussarja korraga – suure edu tõttu eurosarjas on Floral tänavu rahvusvahelisi mänge olnud tervelt 13, Levadial vaid 4.

Kõige mustem periood oli Floral 21. juulist 14. augustini, mil jäädi võiduta kuues mängus järjest ning neist kuuest vaid üks oli viigimäng Paidega. Selle jada lõpetas esimene 0 : 1 sahmakas Kuressaarelt, millele eelnesid Euroopa liiga mängude kaotused Nicosia Omoniale ning Meistrite liiga kaotused Varssavi Legiale.

Suure mängukoormuse tõttu – seljataga oli 120 minutit andmist Omoniaga – andis Flora selles õnnetus Saaremaa kohtumises puhkust mitmele põhimängijale ning tõi Rauno Sappineni ja Konstantin Vassiljevi mängu päästma alles teisel poolajal.

Järgmise sahmaka – 2 : 2 viik Tulevikuga – järel tõdes Flora peatreener Jürgen Henn ka ise, et mängijatel on väsimus kontides. „Olukord on väljakutsuv, aga peame õppima häälestuma ja ümber lülituma nende mängude vahel. Selge on see, et väga head hoogu kogu aeg kõikides mängudes ja sarjades on raske säilitada. Peame õppima sellest üle olema,” ütles Henn Soccernet.ee otseülekandes.

Kui Flora sel nädalal ainult võite tunnistab ja tiitlit kaitseb, võivad nad endale rusikaga vastu rinda taguda ja öelda: „Olimegi üle, saame kahe sarja vahel laveerimisega hakkama küll!” Praegune tabeliseis reedab aga midagi muud.

Samas võiks meister võinud juba ammu selge olla, kui Levadial oleks jäänud olemata näiteks hooaja esimene ja viimane libastumine ehk kui poleks kevadel Paide vastu tehtud oma selle hooaja kohutavaimat esimest poolaega – 40 minutiga lasti endale lüüa neli väravat – või poleks Legioni ründaja Dušan Bakic vajutanud novembri alguses 76. minutil Karl Andre Vallneri selja taha ristnurka väga ilusat "maasikat". Sääraseid „olekseid” võib otsida lõputult mõlemast leerist...

Omavahelised mängud

Flora ja Levadia kolm tänavust omavahelist kohtumist on lõppenud erineva tulemusega. Viimati oldi vastamisi 22. mail Eesti karikasarja finaalis, mille Levadia Robert Kirsi 70. minuti väravast 1 : 0 võitis. Kolm päeva varem võitis Flora Premium liigas 4 : 2 (Flora väravad: 10. Vassiljev, 22. Sappinen, 28. Ojamaa, 78. Poom – Levadia: 47. Kirss, 90.+2. Baenko). 25. aprillil lepiti Sportland Arenal 0 : 0 viiki.

Tänased eeldatavad algkoosseisud

Levadia:

Flora:

Mängukeelu all olevad mängijad: Milan Mitrovic (Levadia)

Mängukeelu ohus olevad mängijad: Brent Lepistu, Ilja Antonov, Frank Liivak, Maksim Podholjuzin (kõik Levadia), Marko Lukka, Henrik Ojamaa, Rocco Robert Shein (kõik Flora).