Kui hommikupoolikul peetud avaringi kohtumises tuli tartlannal platsil viibida vaid kakskümmend minutit, siis taanlanna Frederikke Lund (BWF 215.) hakkas hoopis vihasemalt vastu.

Kuuba võitis esimese geimi 21:19, tulles välja 6:9 ja 10:12 kaotusseisust. Võidu tõi siiski alles kolmas geimpall. Teises geimis mängis Kuuba end 5:6 kaotusseisust ette 13:8 ja 14:10, kuid lubas siis Lundil viigistada. Tartlanna juhtis veel 19:17, kuid seejärel noppis taanlanna neli punkti järjest ning võitis geimi 21:19.

Kolmas geim kulges samuti tasavägiselt, kuid viigiseisult 3:3 kuni lõpuni siiski ainult Kuuba juhtimisel. Eduseisus 14:10 lubas ta Lundi küll veel ühe punkti kaugusele, kuid taastas 4:0 spurdiga turvalise eduseisu ning lõpetas kolmandalt matšpallilt geimi ja kogu kohtumise 21:16 võiduga.

Maailma edetabelis 47. kohal paikneva eestlanna esimene vastane Šotimaa suurimas linnas oli Kanada sulgpallur Catherine Choi. BWF-i maailma edetabelis 223. kohal paiknev 20-aastane Choi jäi kohe ree pealt maha, sest 1:1 viigiseisult spurtis Kuuba ette 7:1. Intervalliks oli seis 11:3 ning üheksa minutiga oli geim lõppenud eestlanna kasuks 21:10. Teine geim kestis paar minutit kauem, aga oli veelgi ühepoolsem. Esimese punkti sai Choi siis kui Kuubal oli neid kolm, teise siis kui meie mängijal oli neid viis ja kanadalanna kolmas punkt seadis tablool seisuks 17:3 Kuuba kasuks. Geimi sai otsa seisul 21:3.

Laupäeval läheb Kuuba veerandfinaalis vastamisi veel ühe taanlanna, Amalie Schulziga. BWF-i edetabeli 135. reket võitis Glasgow’s avaringis Sara Boyle’i (Iirimaa) 21:15, 21:11 ja teises Hsuan-Yu Wendy Cheni (Austraalia) 21:18, 21:19. Nii nagu Choi ja Lundi puhul, pole turniiritabel Kuubat ka Schulziga varem kokku viinud.

Kuuba võimalik poolfinaal esimese asetusega Kirsty Gilmouriga jääb aga igal juhul olemata, sest šotlanna jättis avaringi kohtumise Wen Chi Hsu (Taiwan) vastu esimeses geimis 2:0 eduseisul pooleli.