Kaldvee ja Lill võitsid turniiri käigus kaheksast peetud kohtumisest kuus.

Poolfinaalis alistas Eesti kurlingupaar Šveitsi kurlingupaari Perret/Rios, kellel on ette näidata eelmiste olümpiamängude hõbe ning viimase MMi jagatud 5./6.koht. Kohtumine tugeva vastasega lõppes eestlaste veenva võiduga 9:3.

Veerandfinaalis saavutasid Kaldvee ja Lill võidu Venemaa kurlingupaari Sidorova/Timofeev üle tulemusega 9:8. Tegemist on märgilise võiduga, kuna vene kurlingupaarist saab eestlaste põhikonkurent Pekingi olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril, mida peetakse selle aasta detsembris.

“Jäime oma mängude ja turniiri tulemusega rahule ning saime ka kindluse, et detsembris toimuval olümpiamängude kvalifikatsioonil on meil kõik võimalused olemas. Meie alagrupis olid olümpiamängude kvalifikatsioonil osalejatest ka Ungari ja Läti ning võitsime mõlemat võistkonda,” kommenteeris Lill.

Eesti kurlingupaar hoiab täna kurlingu segapaaride edetabelis 13. kohta. Poolas toimunud MK-etapi tulemusena peaks Kaldvee/Lill tõusma esikümnesse.

Eesti kurlingusegapaari hooaja peamiseks eesmärgiks on detsembri alguses startiv Pekingi olümpiamängude kvalifikatsiooniturniir, kus kahe olümpiapileti eest asub võistlema 16 võiskonda. Kokku osalesid Poolas toimunud MK-etapil olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri osalejatest lisaks Eestile ka Ungari, Läti, Korea, Soome, Venemaa ja Hispaania esindusvõistkonnad.

MK-etapi tulemusega kindlustas kurlingupaar Kaldvee/Lill esindusõiguse ka 2021. aasta maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril, edestades kogutud punktide arvuga kurlingupaari Madisson/Kukner. MMi kvalifikatsioonivõistlus toimub 4.-10. jaanuaril Suurbritannias, Forfaris.

Lodzis toimunud MK-etapi ajal oli Eesti segapaaril abiks treener Nicole Strausak. Kaldvee/Lill järgmine turniir on selle kuu lõpus toimuv MK-etapp Riias.