Ühtlasi sai selgeks, et juba edasipääsu kindlustanud Anett Kontaveit pääseb poolfinaali alagrupivõitjana.

Poolfinaali pääsemiseks peab Pliškova nüüd lootma, et Kontaveit alistaks õhtuses mängus (Eesti aja järgi kell 3.30) Garbine Muguruza või et hispaanlanna mäng Kontaveidiga veniks kolmesetiliseks.

Avaseti järgi tundus Pliškoval olevat väga halb päev, mida Krejcikova oli valmis ära kasutama. Krejcikova esimese serv õnnetus 86%-liselt, Pliškoval 52%-liselt. Esimeselt servilt võitis Krejcikova 83% punktidest, Pliškova 38%. Pea iga kolmas-neljas löök maandus Pliškoval võrgus. Mida seti lõpu poole, seda kaugemal tundus Pliškova mõtetega väljakust asuvat.

Kahe seti vahepeal võetud tualetipausilt naasis Pliškova hoopis teise inimesena. Ta jäi küll servimurdega 2:3 taha, kuid tegi kaheksandas geimis murde tagasi ja viigistas 4:4. Otsustava servimurdega vormistas ta teise seti võidu 6:4. Kolmanda seti otsustas üks servimurre, mille Pliškova tegi viimases geimis, kasutades tänu vastase lihtveale ära kolmanda matšpalli.

Murdepunkt võis olla ka otsustava seti üheksas geim, kus nähti nelja tasamängu ning Krejcikova kahte murdevõimalust. Murdepalli jättis Krejcikova kasutamata ka viiendas geimis, millega ta võinuks ise Pliškova asemel 3:2 ette minna.