Mäletavasti kujunes toonasest kohtumisest üks Eesti koondise ajaloo tumedaim õhtu. Nimelt võitsid võõrustajad mängu koguni 8:1. Avapoolaeg lõppes skooriga 1:3. Belgia pääses kiirelt 3:0 ette, 25. minutiks olid jala valgeks saanud Thomas Meunier, Dries Mertens ja Eden Hazard. Kui mängitud sai pooltund lõi Henri Anier ühe tagasi. Poolaja lõpp kulges juba rahulikumas rütmis.

Teisel poolajal hakkas meie õnnetuseks väravaid sadama 62. minutist. Yannick Carrasco, Ragnar Klavani omavärav ja Mertensi teine tabamus sündisid kuue minuti sees. Mihkel Aksalu Eesti väravas ei jõudnud ühest hoobist veel toibudagi, kui järgmine lajatati otsaette. Romelu Lukaku vormistas meie poolt vaadates kurva lõppseisu 83. ja 88. minuti tabamustest.

Reedesel pressikonverentsil tuletas Belgia meedia kaotust ka Eesti koondisele meelde. "See on õhtu, mille Eesti tahab ära unustada," sõnas koondise esiründaja Rauno Sappinen. "Homme (täna - K.R.) on meil võimalus vead parandada."

Toonasest koondisest on ka täna Belgias Eestit valmis esindama Mihkel Aksalu, Taijo Teniste, Karol Mets, Konstantin Vassiljev, Henri Anier, Artur Pikk ja Henrik Ojamaa.

Viie aasta tagusest Belgia koondisest on ka laupäeval rivistuses Thibaut Courtois, Matz Sels, Simon Mignolet, Leander Dendoncker, Jan Verthongen, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Eden Hazard, Dries Mertens, Thomas Meunier, Yannick Carrasco, Divock Origi, Christian Benteke ja Thorgan Hazard.

Kuningas Baudouini staadionile mahub veidi üle 50 000 pealtvaataja. Esialgse informatsiooni kohaselt on areenile oodata täna õhtul ligi 35 000 jalgpallifänni.