Porto lähedal Matosinhos peetud G-alagrupi avamängu esimene veerandaeg lõppes võõrustajate 15:14 eduseisus. Poolajaks juhtis Portugal 32:25. Lõpptulemuse suhtes sai määravaks kolmas veerandaeg, mille väljakuperenaised võitsid 23:4.

Viimane veerandaeg lõppes Eesti korvpallurite kasuks 14:7. Majenieksi sõnul tegutsesid hoolealused siis pingevabamalt, eriti võis seda märgata vahetusmängijate pingilt tulijate puhul.

Teise veerandaja keskpaigani püsinud tasavägist seisu põhjendas Eesti koondnaiskonna peatreener asjaoluga, et võõrustajate visked ei tabanud nii hästi kui hiljem.

"Mingil momendil jäi meie mäng aeglasemaks, ei tehtud õigeid otsuseid ja pall kaotati lihtsates olukordades," lausus Majenieks. "Oleme koos harjutanud vaid ühe nädala ja lühikese aja jooksul on mängijad saanud rohkesti uut informatsiooni. Kõik koondise liikmed pole harjunud tegutsema sellise tempoga, nagu treenerid tahavad, aga nad püüavad uute nõudmistega kohaneda. See on pika protsessi algus. Tahan edasi liikuda aeglaselt, et korvpallurid saaksid samm-sammult uusi harjumusi omandada."

Pühapäeval, 14. novembril kell 18.00 Tallinna tehnikaülikooli spordihoones peetavas teises EM-valikmängus kohtub Eesti koondnaiskond Suurbritannia esindusega, kes alistus kodus Kreekale 66:73.