Portugal võitis avaveerandi 15:14, poolajaks juhiti 32:25. Võõrustajad panid paremuse maksma kolmandal veerandajal, mis võideti koguni 23:4. Viimasel veerandajal suutsid eestlannad veidi vahet vähendada, aga lõpuks tuli ikka 19-punktiline kaotus vastu võtta.

Kadri-Ann Lass oli eestlannadest resultatiivseim 13 punktiga, lisaks võttis ta 10 lauapalli. Maaja Bratka kogus kaheksa, Marie Anette Sepp seitse silma.

Võitjate poolelt viskas Maria Bettencourt Correia 17 punkti, Laura Oliveira Ferreira lisas üheksa silma.

Eesti jaoks jätkub EM-valiksari pühapäeval, kui võõrustatakse Suurbritanniat.

ENNE MÄNGU:

Peatreener Kaspars Majenieksi juhendatavas Eesti rahvusnaiskonnas sõitsid Matosinhos toimuvale matšile 12 korvpallurit, kellest kogenuim on pikaajaline sinimustvalgete esindustosina tugisammas Merike Anderson. 39-aastase korvpalluri sõnul valitseb võistkonnas töökas õhkkond ja tahetakse end näidata paremast küljest.

“Uus treener, uus hingamine,” lausus Anderson Basket.ee-le. “Mõned mängijad, kes pole saanud mingil põhjusel varem tulla koondisse, on kodumaal ja selle üle on hea meel. Tuleks veel mõned mängijad Ameerikast juurde saada.”

Teist hooaega USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Washington State'i ülikooli tudeng Johanna Eliise Teder haaras pakutud võimalusest kohe kinni.

“Tahtsin väga tulla ka eelmisel aastal koondist esindama, aga siis mõjutas Covid-19 pandeemia. Tuleb arvesse võtta ülikoolide turniiri ajakava ja raske on sel ajal tulla Euroopasse mängima. Seekord ütlesid ülikooli treenerid: “Kui sa väga tahad, siis võid minna.””

Peale 181 cm pikkuse ääremängija Andersoni (s 1981) ja 171 cm pikkuse tagamängija Tederi (2000) sõitsid Portugali mängujuhid Marie Anette Sepp (168 cm, 2002) ja Ivetta Okuneva (171 cm, 2002), tagamängijad Janne Pulk (174 cm, 2000) ja Sofia Kosareva (170 cm, 1998), ääremängijad Ellen Anett Põldmaa (181 cm, 1994) ja Marie Roosalu (178 cm, 1996), suured ääremängijad/keskmängijad Kadri-Ann Lass (191 cm, 1996), Maaja Bratka (190 cm, 1992), Laina Mesila-Kaarmann (186 cm, 1987) ja Martha-Liisa Oinitš (191 cm, 2000).

Samuti osalevad möödunud nädalal alanud Eesti koondise treeningukogunemisel mängujuht Birgit Piibur (162 cm, 1994) ning ääremängijad Jane Svilberg (181 cm, 1995) ja Greeta Üprus (177 cm, 1994).