Avaveerandil võõrustajatega sammu pidanud eestlaste jaks rauges teise mänguperioodi algjärgus, mil seisult 24:24 lubati Läti klubil 15:2 vahespurt ette võtta, kirjutab Basket.ee. Nööridesse löödud kalevlased sisuliselt enam ei toibunudki.

Poolajapausilt naastes jätkus VEF-i domineerimine, Läti klubi võitis veerandaja 20:4.

Otsustavale kümnele minutile 26-punktilisest kaotusseisust vastu läinud Kalle Klandorfi hoolealuseid nüpeldi väljakuperemeeste esituses veel 30:10, mis lõpusireeni kõlades tähendas hävitavat 51:97 allajäämist.

VEF teenis turniiritabelisse ühe kaotuse kõrvale kaheksanda võidu, Tallinna Kalev kahe võidu kõrvale neljana kaotuse.

Joonas Järveläinen tõi Kalevi parimana 11 punkti. Eduards Hazners lisas 10 ja Eric Schmalz 9 silma. Võitjate suurim korvikütt Devondrick Walker jõudis 19 punktini.

Kalev tabas vaid kolm kaugviset 20-st ehk näitas vaid 15%-list visketäpsust. Vastaste vastav näitaja oli 44% (15/34). Lauavõitlus kuulus lätlastele 45:31.