35-aastane hiinlanna tuli süüdistustega lagedale teisipäeval sotsiaalmeediaplatvormil Weibo, mis on Hiina versioon Twitterist.

Peng kirjeldas, kuidas Zhang ründas teda 2018. aastal Pekingis, kui naine viidi tema magamistuppa temaga magama. 10 aastat tagasi oli Peng olnud mehega ka konsensuslikus vahekorras ja pikemas suhtes, kuid tol korral polnud see enam vabatahtlik. Ka tema kirjeldustest varasema suhte kohta võis välja lugeda, et see oli peale surutud, sest ta oli enda sõnul mehega esimest korda seksima nõustunud "hirmust ja paanikast".

Vikipeedia andmetel on Zhang Gaoli sündinud 1946. aasta novembris, mis tähendab, et ta on kas 74 või 75-aastane.

Pengi postitus võeti Weibost maha vaid mõni minut peale selle avaldamist, sest see oli väidetavalt rikkunud platvormi reegleid. Samuti blokeeriti platvormi otsingus Pengi nimi ja sõna "tennis". Pengi varasemate postituste kommenteerimine on keelatud.

Hiina valitsuspoliitikuid on varemgi seksuaalses ahistamises süüdistatud, kuid kunagi varem pole avalikult süüdistatud nii kõrge profiiliga ametnikku nagu Zhang.

Peng ega Zhang pole teemat pärast postituse kustutamist kommenteerinud. Poleks ime, kui Pengi püütaks edaspidi professionaalsest tennisest eemale hoida.

Peng on endine paarismängu maailma esinumber (2014. aastal) ning on võitnud paarismängus kaks suure slämmi tiitlit (2013 Wimbledon, 2014 French Open).

Oma karjääri lõpetamisest pole ta veel teatanud, kuid tema viimane võistlusmatš jääb koroonapandeemia eelsesse aega, 2020. aasta veebruari, kui ta jõudis Doha turniiril poolfinaali.

Zhang Gaoli külastas 2017. aastal Eestit ning kohtus siin president Kersti Kaljulaidi ja peaministri Jüri Ratasega.