Liverpool tegi Madridi Atleticoga sotid selgeks vähem kui poole tunniga, kui 2:0 eduseisu tõid kodumeeskonnale Diogo Jota ja Sadio Mane 13. ja 21. minuti tabamused. 36. minutil näidati otse punast kaarti Atletico brasiillasest kaitsjale Felipele ning sellega oligi Hispaania pealinnaklubi murtud.

Liverpooli ülekaalukas statistika räägib enda eest:

Amsterdami Ajaxil tuli võõrsil Dortmundi Borussiaga maadelda oluliselt kauem. Dortmundil sai 29. minutil punase kaardi Mats Hummels, kuid 37. minutil läks Saksa klubi Marco Reusi penaltist juhtima. Ajax suutis arvulise ülekaalu maksma panna alles 72. minutil, kui viigivärava lõi Dusan Tadic. 83. minutil viis Ajaxi juhtima Sebastien Haller, kolmandal üleminutil vormistas lõppskoori Davy Klaassen.

Dramaatiline kohtumine peeti Leipzigis, kus kohalik meeskond suutis Pariisi Saint-Germainilt välja võidelda 2:2 viigi. 8. minutil kaotusseisu jäänud PSG aitas 2:1 juhtima 21. ja 39. minutil duubli teinud Georginio Wijnaldum. Leipzig teenis aga kohtumise teisel üleminutil penalti, mille Dominik Szoboszlai ka realiseeris. 12. minutil oli Gianluigi Donnarumma juba ära võtnud Andre Silva penalti, kuid ungarlane enda võimalust kasutamata ei jätnud.

Liverpooli ja Atletico grupis oli kell 19.45 alanud mängus keerulises seisus AC Milan, kes vajas edasipääsulootuste elus püsimiseks FC Porto vastu võitu, kuid piirdus kodus vaid 1:1 viigiga, mis jätab Itaalia hiiule vaid teoreetilised edasipääsuvõimalused.

KÕIK TULEMUSED:

A-grupp

Manchester City - Club Brügge 4:1 (15. Foden, 54. Mahrez, 72. Sterling, 90.+2. Gabriel Jesus - 17. ov. Stones)

RB Leipzig - Pariisi Saint-Germain 2:2 (8. Nkuku, 90.+2. pen. Szoboszlai - 21., 40. Wijnaldum)

B-grupp

Liverpool - Madridi Atletico 2:0 (13. Jota, 21. Mane)

AC Milan - FC Porto 1:1 (61. ov. Mbemba - 6. Diaz)

C-grupp

Dortmundi Borussia - Amsterdami Ajax 1:3 (37. pen. Reus - 72. Tadic - 84. Haller, 90.+3. Klaassen)

Lissaboni Sporting - Istanbuli Besiktas 4:0 (31. pen, 38. Pedro Goncalves, 41. Paulinho, 56. Sarabia)

D-grupp

Madridi Real - Donetski Šahtar 2:1 (14., 61. Benzema - 39. Fernando)

Tiraspoli Šeriff - Inter 1:3 (90.+2. Traore - 54. Borozovic, 66. Skriniar, 83. Sanchez)