"Pärast edukat Eesti murdmaajooksu karikavõistluse starti oktoobri alguses, kutsus kergejõustikuliit Tuulit esindama Eestit koondise koosseisus Balti murdmaa meistrivõistlustele, mis pidid aset leidma Leedus, Palangal," seisis Tomingase loodud spordiklubi TT kodulehel. "Vaatasime oma tiheda plaani üle ja selgus, et kuupäev sobiks suurepäraselt väikeseks vahepeatuseks, enne ees seisvat lumelaagrit."

Tomingase tervisehäda lõi välja juba enne reisi Leetu. "Niisiis saigi asjad kokku pakitud ja neljapäeval bussi nina Leedu suunda pööratud. Kuid juba sellel hetkel olime laupäevases stardis kõhklevad. Nimelt hakkas kolmapäeval, üleöö, ootamatult, ilma mingisuguse põhjuseta Tuuli pöid joostes ja kõndides tugevalt valu tegema," lisati teates. "Selles lootuses, et mis kiirelt tulnud, läheb kiirelt üle, sai Leetu sõit siiski ette võetud. Laupäeva hommikuks polnud kahjuks valu pöias järgi andnud ja koondise kogunemisel pidi pisarsilmis tõsiasja tõdema, et tulevast talve silmas pidades on mõistlik mitte startida. Õnneks kõik kohal olnud koondise treenerid ja asjapulgad mõistsid olukorda ja loodetavasti pikka viha ei pea."

TT tiim otsustas seegu Leedu reisi puhkusena ära kasutada. Juba täna asub tiim teele Rootsi Idresse, kus tehakse hooajaeelne viimane ettevalmistav lumelaager. "Riskide maandamiseks jääb Tuuli Eestisse uuringutele, et saada jala osas selgust. Arstiga telefoni teel konsulteerides on tegu siiski närvivaluga ja eeldatavalt midagi tõsist ei tohiks olla. Tuuli liitub laagriga mõni päev hiljem," avaldas tiim.

Lisaks Tuuli Tomingale kuuluvad tiimi ka Susan Külm ja Robert Heldna. Sportlasi juhendab Indrek Tobreluts.