Kiireimat sõitu näitas Ungaris venelane Nikolai Grjazin (VW Polo GTI R5), aga pärast võistlust karistasid kohtunikud teda 15-minutilise trahviga. Finišis Östbergi 37,2 sekundiga edestanud Grjazin pudenes pärast karistust üldarvestuses 24. kohale.

Grjazinile sai saatuslikuks käitumine kaheksandal katsel. Pärast Norbert Herczigi avariid ei peatunud Grjazin sündmuspaigal.

Venelane selgitas, et sai rajakohtunike hoiatustest valesti aru, aga see teda karistusest ei päästnud.

Herczigi avarii:

Östberg võitis karjääri esimese EM-sarja etapi. Talle järgnesid Ungaris Škoda Fabia Rally2-ga sõitnud poolakas Mikolaj Marczyk (+21,8) ja Ford Fiesta Rally2 roolis olnud ungarlane Andras Hadik (+26,1).

EM-sarja üldvõidu kindlustas Ungaris kuuendana lõpetanud norralane Andreas Mikkelsen (Škoda Fabia Rally2). Nädal varem krooniti Mikkelsen ka WRC 2 sarja tšempioniks.