Jaapanlane sattus avariisse avakatsel, kui sõitis teepiirdesse. Katsuta suutis auto ikkagi finišisse tuua, Toyota Yaris WRC masina vasak eesmine ratas enam ei liikunud. "Ma ei tea, mis juhtus. Pean välja selgitama," sõnas ta WRC All Live'i vahendusel katse lõpus. Ametlikku kinnitust pole tulnud, kuid Katsuta jaoks peaks vähemalt tänane rallipäev sellega läbi olema.

Katsuta selgitas veidi hiljem, et probleem tekkis legendist. Kurv osutus kitsamaks, kui ta arvestas. "See lõppes minu vea tõttu. Mul pole palju midagi öelda."

Üks katkestamine teise järel

Katsuta jaoks on see viimase viie etapi jooksul juba neljandaks korraks, mil ta on avarii teinud. Seejuures alustas jaapanlane hooaega suurepäraselt.

28-aastane jaapanlane saavutas kolmel esimesel etapil kuuenda koha. Seejärel tulemused veel paranesid, kui nii Portugali kui ka Sardiinia MM-etapil oli Katsuta neljas. Legendaarsel Keenia rallil teenis ta karjääri esimese poodiumikoha, lõpetades teisena.

Rally Estoniast alates on aga Katsuta hooaeg olnud üks pikk kannatuste jada. Eesti etapil sai Katsuta kaardilugeja Dan Barritt neljandal kiiruskatsel ühelt hüppelt maandumisel viga ning tegi liiga seljale ja kaelale. Britt viidi seejärel haiglasse, millega sai ekipaaži jaoks ralli läbi. Kusjuures kaardilugeja sai nii tõsiselt viga, et ta polegi enam tänavu startida saanud.

Belgia etapil oli Katsuta stardis Keaton Williamsiga. Seal lõppes nende ralli kümnendal kiiruskatsel, kus jaapanlane kihutas elektripostile otsa.

Kreeka MM-rallilt jäi Katsuta sootuks eemale. Nimelt selgus vahetult enne etappi, et kaardilugeja Williams pidi perekondliku hädajuhtumi tõttu kodumaale naasma ja nii lühikese ajaga polnud Katsutal võimalik uut paarilist leida.

Ka Soome MM-etapp Katsutale midagi rõõmustavat ei toonud. Jaapanlane sõitis kaheksandal kiiruskatsel teelt välja ning pidi päeva katkestama. Seejuures juhtus avarii kõigest mõnisada meetrit enne finišit. Rallipaar leppis lõpuks 37. kohaga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid