Kõik sai alguse 2017. aasta veebruaris, kui toona Madridi Atletico ridadesse kuulunud Hernandezi ja tema abikaasa Amelia de la Osa Lorente vahel toimus Madridi tänavatel avalikus kohas vägivaldne intsident, kirjutab AS. Mis täpsemalt osapoolte vahel juhtus, pole avalikustatud.

Madridi kohus määras mõlemale inimesele 31 päeva ühiskondlikult kasulikku tööd ning kuue kuu pikkuse lähenemiskeelu ehk Hernandez ja tema naine ei tohtinud üksteisele olla lähemal kui 500 meetrit. Suhted ära silunud paar otsustas aga juunis koos USA-sse puhkama minna. Kui Hernandez ja Lorente hiljem Miamist tagasi Madridi lendasid, ootas neid lennujaamas ees politsei.

Kui Hernandez võeti toona mõneks ajaks vahi alla, siis tema naine lasti vabaks. AS-i teatel pääses Amelia de la Osa Lorente süüdistustest, sest Madridi kohus polnud teda lähenenemiskeelu otsusest veel jõudnud teavitada.

Prokuratuur nõudis lähenemiskeelu tingimuste rikkumises süüdistatud Hernandezile ühe aasta pikkust vanglakaristust. Hispaania väljaande AS teatel määras Madridi 32. kriminaalkohus jalgpallurile lõpuks kuuekuulise reaalse vanglakaristuse. Tänavu 14. septembril teatas Madridi kohus, et 25-aastane Hernandez peab 19. oktoobril kell 11 hommikul ilmuma kohtu ette, et ta saaks järgneva kümne päeva jooksul siseneda enda poolt välja valitud kinnipidamisasutusse.

Hernandezi advokaadid nõudsid mängijale taas ühiskondlikult kasulikku tööd, aga kohus lükkas selle tagasi, sest mängija ei suutnud 2017. aastal talle määratud karistuse tingimusi täita. Hernandezi leer on kuuekuulise vanglakaristuse kohalikule maakonnakohtule edasi kaevanud.

Kas maakonnakohus apellatsiooni ka rahuldab, näitab aeg. Fakt on aga see, et 19. oktoobril peab Hernandez olema Madridi kohtu ees ning minema seejärel vanglasse. Võib ka juhtuda, et kui mängija on juba vanglakaristust kandmas, aga vahepeal tema karistus tühistatakse, siis pääseb ta enneaegselt vabadusse.

AS-i teatel sai koduklubi Bayern Hernandezi olukorrast teada alles oktoobris ehkki mängija sai karistuse teada juba septembri keskpaigas.

2019. aastal Atleticost Bayerni siirdunud Hernandez on klubiga võitnud kaks Saksamaa meistritiitlit ja korra ka Meistrite Liiga. Prantsusmaa koondisega tuli kaitsja 2018. aastal maailmameistriks. Möödunud nädalal aitas Hernandez koondise UEFA Rahvuste Liiga võitjaks. Poolfinaalis Belgia vastu tegi Hernandez kaasa täismängu, finaali Hispaania vastu vaatas mees pingilt.