2019. aastal USA lahtised meistrivõistlused võitnud Andreescu pidi teises ringis ameeriklanna Alison Riske'i (WTA 51.) alistamiseks vaeva nägema kaks tundi ja 49 minutit. 21-aastane Andreescu võitis esimese seti 7:6(2), kaotas teise 5:7 ja võitis kolmanda 6:2.

2020. aastal ei teinud Andreescu põlvevigastuse ja koroonapandeemia tõttu kaasa ühelgi turniiril. Tänavu jõudis Andreescu Miami turniriil finaali, aga suure slämmi turniiridel on ta olnud kahvatu. Parim tulemus sündis USA lahtistel, kus ta teekond lõppes neljandas ringis.

Esimeses ringis vaba olnud Kontaveit alistas ööl vastu pühapäeva Itaalia tennisisti Martina Trevisani (WTA 66.), saades 6:3, 5:2 eduseisus vastaselt vigastuse tõttu loobumisvõidu.

Kui Kontaveit suudab Andreescut võita, kohtub ta Indian Wellsi turniiri neljandas ringis kas esimese asetusega tšehhitari Karolina Pliškova (WTA 3.) või Brasiilia tennisisti Beatriz Haddad Maiaga (WTA 115.).

Kontaveiti ja Andreescu matš peetakse ilmselt esmaspäeva õhtul või ööl vastu teisipäeva.