Portugal kuulub 2022. aasta MM-i valiksarjas A-gruppi, kus mängib viis võistkonda. Rahvusvahelise jalgpalliliidu FIFA ettekirjutuse järgi tuleb mänguvabal tiimil koondiseakendes kohtuda MM-i võõrustava Katariga.

Kuigi matš polnud kuigi tähtis, oli Portugalil rivis ka nende suurim staar ja kapten Cristiano Ronaldo. Just tema avas 37. minutil skoori.

Meeste koondiste läbi aegade suurim väravakütt sai Portugali eest kirja juba 112. tabamuse. Teisel kohal on selles arvestuses iraanlane Ali Daei.

Ühtlasi tõusis Ronaldo eurooplastest läbi aegade enim koondist esindanud jalgpalluriks. Portugali eest 181. kohtumise pidanud Ronaldo möödus hispaanlasest Sergio Ramosest. Maailmas on Ronaldo viiendal kohal, edetabelit juhib endine Malaisia koondislane Soh Chin Ann 195 mänguga.

48. minutil suurendas Portugali edu keskkaitsja Jose Fonte. Temast sai Portugali koondise läbi aegade vanim väravalööja (37 aastat, 291 päeva). Lõppskoori vormistas 90. minutil Andre Silva.

MM-valiksarja A-grupis võitis Serbia laupäeval võõrsil 1:0 Luksemburgi, Iirimaa oli võõrsil 3:0 üle Aserbaidžaanist.