"Muidugi on paha, et päris peatreener ei saa koroonaviiruse tõttu neist mängudest osa võtta, nagu ka viirusesse nakatunud Maksim Švetsov, lisaks veel mõned vigastused ja uued lisandujad... See kõik on meie ettevalmistust muidugi mõjutanud, aga see on olukord, millega meil tuleb silmitsi seista. On, nagu on," rääkis Raduško MM-valikmängu eelõhtul Lilleküla staadionil toimunud pressikonverentsil.

"Oleme nüüd samades saabastes, nagu Eesti eelmises mängus meie vastu - olukord on totaalselt vastupidine. Eks homne päev annab vastuse, kumb meeskond on tugevam."

Raduško rääkis, et on koju jäänud peatreeneri Georgi Kondratjeviga iga päev mitu korda telefoniühenduses. "Ta helistab iga kolme tunni tagant ja on väga huvitatud sellest, mis meil meeskonnas toimub. Oleme kogu aeg kontaktis," andis treeneri asetäitja mõista, kes tegelikult hetkel tööprotsesse juhib.
Valgevene koondise pressiesindaja, poolkaitsja Jevgeni Jablonski ja peatreeneri asetäitja Oleg Raduško pressikonverentsil.

Küsimusele, kas tegu võib olla tema enda treenerikarjääri raskeima väljakutsega - sattuda ootamatult peatreeneri kingadesse ja juhtida võõrsilmängus kärbitud tiibadega meeskonda -, vastas Raduško: "Jah, nii võib öelda küll. Meid ootab raske ülesanne, aga me peame selle läbi tegema ja hakkama saama."

Homset taktikat ega vastase tugevusi ja nõrkusi polnud Raduško nõus ajakirjanike ees lahkama. "Mulle ei meeldi enne mängu kaarte avada. Mängijad loomulikult teavad kõike, mida nad peavad teadma. Eesti on korralik meeskond - füüsiliselt tugev, kiirete ründajate, heade poolkaitsjate ja soliidse kaitseliiniga. Anname endast parima," lausus ta vaid.

Eesti on kihlveokontorites favoriit

Vastaste koosseisumured tegid kihlveokontorites Eesti koondisest homse mängu soosiku. Valgevene seis komplekteerituselt on pea sama trööstitu nagu Eesti koondise seis kevadel, kui suur osa koondises pidi koroonaviirusesse nakatunu lähikontaktsetena Minskis toimunud kohtumist kodust telerist vaatama.
Valgevene koondises on kuus võimalikku debütanti, kellest neli said koondisekutse esmakordselt.

Kevadel Minskis peetud mänguks andis Eesti üles potentsiaalselt seitsme debütandiga koondise. Esmaspäeval oma koosseisust üheksa vigastatud meest maha kriipsutanud Valgevene koondises on "nullimehi" kuus, neli neist said elu esimese koondisekutse. Lisaks on Valgevenel kolm meest vaid ühe ja viis meest viie või vähema koondisemängu kogemusega. Kogenuim mängija Sinisärkide homse vastase leeris on 52 korda koondisesärgi selga tõmmanud Barõssavi BATE vasakkaitsja Maksim Bordatšev, selles arvestuses teine mees on 17 koondisemänguga Moskva Lokomotivi ründaja Vitali Lisakovitš.

Üheksa vigastatud ja koosseisus välja vahetud mängija seas oli koondisekogemusi kokku 96 mängu jagu. Staažikaim neist oli Saligorski Šahtjori kaitsja Sergei Palitevitš (32 mängu) ja Minski Dinamo poolkaitsja Nikita Korzun (17 mängu).

Eesti on selleks koondiseaknaks kokku saanud peaaegu parima võimaliku koosseisu. Olulisematest puudujatest tasub välja tuua vigastatud Rauno Sappineni ja pärast koroonaviiruse põdemist veel alavormis Ragnar Klavani. Kosseisudele vastavalt on oma koefitsiente sättinud ka ennustusportaalid. Üks Eesti juhtivamaid kihlveokontoreid pakub Valgevene võidukoefitsiendiks 3.15, Eesti võidule panustades saaks raha tagasi 2.30-kordselt.

Hooaja alguses endale alagrupis esikahe eesmärgi seadnud Valgevene alustas MM-valiksarja 4:2 võiduga Eesti üle, kuid kaotas siis neli mängu järjest: Belgiale võõrsil 0:8, Tšehhile võõrsil 0:1, Walesile "kodus" Kaasanis 2:3 ja Belgiale samas kohas 0:1.

Poliitikal on tulemustele mõju

Poliitiliselt keeruka olukorra tõttu ei saa Valgevene valikmänge kodumaal pidada, mistõttu on kõik peale esimese mängu Eestiga nende jaoks kui võõrsilmängud. Poolkaitsja Jevgeni Jablonski nentis, et teatud mõju on see tulemustele paratamatult avaldanud.

"Ma küll ei osalenud viimases kahes mängus, aga selline on paraku olukord, millega me peame kohanema. Muidugi oleks parem mängida kodumänge kodustaadionil oma fännide ees. Praegu mängime põhimõtteliselt ainult võõrsilmänge. Üritame sellest parima välja võtta ja pürgime ükskõik, mis staadionil me ka mängime, parimate tulemuste poole," ütles Jablonski.
Poolkaitsja Jevgeni Jablonski tegi 2019. aastal Eesti vastu Tallinnas oma koondisedebüüdi.

Jablonski, muide, tegi oma koondisedebüüdi 2019. aastal just Tallinnas toimunud Rahvuste liiga mängul, mille Valgevene 2:1 võitis. "Sellest mängust on mul väga eredad mälestused. Koondisesse jõudmine on suur saavutus igale mängule. Kuna saime viimase minuti väravast võidu, on see õhtu veel eriti mälestusväärne," meenutas ta.

Eesti - Valgevene kohtumine algab homme A. Le Coq Arenal kell 21.45. Otseülekande teeb ETV2. Delfi hoiab lugejaid mängu käiguga kursis otseblogi vahendusel.

Valgevene koondis valikmängudeks Eesti ja Tšehhiga:

Väravavahid:

Jegor Hatkevitš (Minski Dinamo) mänge/väravaid koondises 5/0
Pavel Pavljutšenko (Bresti Ruhh) 4/0
Vladislav Vassiljutšek (Minski rajooni Islotš) 0/0
Roman Stepanov (Bresti Dinamo) 0/0

Kaitsjad:

Maksim Bordatšev (Barõssavi BATE) 52/3
Danila Netšajev (Barõssavi BATE) 1/0
Kirill Petšenin (Bresti Ruhh) 8/0
Roman Begunov (Saligorski Šahtjor) 4/0
Gleb Ševtšenko (Saligorski Šahtjor) 4/0
Ivan Sadovnitšij (Grodno Neman) 0/0
Ruslan Judenkov (Gomel) 0/0

Poolkaitsjad:

Jevgeni Jablonski (Barõssavi BATE) 15/2
Maks Ebong (Astana, Kasahstan) 15/2
Vladislav Klimovitš (Minski Dinamo) 15/1
Artjom Bõkov (Minski Dinamo) 13/0
Dmitri Podstrelov (Saligorski Šahtjor) 10/1
Pavel Sedko (Moskva Torpedo, Venemaa) 4/1
Ruslan Lisakovitš (Minski rajooni Islotš) 1/0
Aleksandr Seljava (Minski Dinamo) 1/0
Vadim Pobudei (Gomel) 0/0
Jevgeni Krasnov (Vitebsk) 0/0

Ründajad:

Vitali Lisakovitš (Moskva Lokomotiv, Venemaa) 17/5
Dmitri Antilevski (Žodino Torpedo-BelAZ) 5/0
Andrei Solovei (Gomel) 1/0

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid