"Politsei alustas menetluse kontrollimaks meedias esitatud väiteid. Praeguseks on alustatud kriminaalmenetlus kehalist väärkohtlemist käsitleva paragrahvi alusel, kahtlustust kellelegi juhtunuga seoses esitatud ei ole," teatas Delfile Viru ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Maria Gonjak.

Gonjak kinnitas, et lapsevanem ei ole politseisse kuriteoteadet esitanud.

Ühe lapsevanema süüdistuse kohaselt oli Rannikmaa Vinni spordikompleksis Sakura spordiklubi treeningul löönud tüdrukut selja tagant rusikaga nii tugevalt vastu kukalt, et lapsel tekkis pähe muhk.

"Kõik on väga absurdne," rääkis Rannikmaa Delfi Spordile. "Treeningul oli üks õpilane seljaga sinna poole, kus maadlus toimus. Ma müksasin teda, et palun pööra näoga sinna poole, kus maadlus toimus. Muidu võib juhtuda õnnetus, et maadlejad kukuvad inimesele otsa."

Rannikmaa sõnul sai ta treeningu järel lapsevanemalt kirja, kus teda süüdistati lapse löömises. "Üks tüdruk rääkis oma emale ja selle peale tuli kiri. Lapsevanemad saatsid mulle meili, kus süüdistati, et tema last on löödud ja nüüd olete hävitatud," kirjeldas kogenud treener.

Delfi võttis ühendust ka kõnealuse vahejuhtumiga seotud lapse emaga, kes ei soovinud omapoolset täiendavat kommentaari juhtunule anda. Kui Delfi kirjeldas lapsevanemale veidi Rannikmaa versiooni juhtunust, vastas ema, et usub oma lapse versiooni.

Eesti judoliidus hakkab nimetatud juhtumit menetlema aukomisjon.