Esimene sett kuulus täielikult Keysile. Ameeriklanna võitis avaseti kõigest 15 minutiga 6 : 0. Kanepi võitis kogu seti peale kokku vaid neli punkti vastase 24 vastu.

Teine sett algas sarnaselt, kui Keys pääses 3 : 0 juhtima. Seejärel hakkas ka Kanepi mängu käima saada, kes murdis kahel korral vastase pallingu ning läks teist setti 5 : 3 juhtima. Keys sai aga mõõnast üle, võites omakorda seejärel neli geimi järjest ehk teise seti 7 : 5. Kanepi suutis viimaseks jäänud geimis päästa kolm matšpalli, kuid neljandat enam mitte.

Keys kohtub teises ringis üheksanda asetusega venelanna Anastassija Pavljutšenkovaga (WTA 13.).

ENNE MÄNGU:

Kanepi on kunagise maailma seitsmenda reketi Keysiga kohtunud kahel korral. Viimane kohtumine jääb 2017. aastasse, kui Keys alistas ta US Openi veerandfinaalis 6 : 3, 6 : 3. 2015. aasta Madridi Mastersil oli Kanepi avaringis pea sama kindlalt parem 6 : 4, 6 : 3.

Kanepi ja Keysi kohtumine on kavas 1. väljaku neljanda matšina ning ei alga kohaliku aja järgi enne kella 18. Eestis on siis kell 4 neljapäeva varahommikul.

Edu korral läheb Kanepi teises ringis vastamisi üheksanda asetusega venelanna Anastassija Pavljutšenkovaga (WTA 13.).

Turniiril 18. asetust omav Anett Kontaveit on avaringis vaba.