Portugallased liikusid oma edu poole väga pikka aega, kuid neil jäi alatasa puudu mingitest detailidest. Ehkki tiimi koosseisu kuulub üks praeguse põlvkonna parimaid mängijaid Ricardinho, ei õnnestunud Portugalil mitte kuidagi planeedi tugevaima meeskonna tiitlile pretendeerimine. Ent nüüd said nad lõpuks selle võimaluse ja enne finaali tundus, justkui oleks kogu meeskond ühtekuuluvustundega ümber oma liidri koondudes kavatsenud teha kõik, et ta siiski saaks oma niigi muljetavaldavasse saavutuste nimekirja lisada veel ka maailmameistritiitli. „Mõistan, et Ricardinho jaoks on need maailmameistrivõistlused viimased. Ta on võitnud kõik trofeed peale maailmameistritiitli. Ja ma püüan teha kõik, mis võimalik, et ta saaks Leedust kuldmedali kaasa viia. Selline mängija nagu Rici ei tohiks karjääri lõpetada ilma MMi võiduta,“ rääkis enne mängu Portugali koondise „sammas“ Zicki Té.

Ricardinhol ei õnnestunud finaalis silma paista, kuid ta oli osaline episoodis, mis avaldas mängu käigule üsna suurt mõju. Ühes rünnakutest proovis Portugali koondise liider kõigutada väljaku servas oma oponenti, kelleks oli argentiinlane Cristian Borruto, kes, kaotades positsiooni, lõi mingil arusaamatul põhjusel vastast kubemepiirkonda. VAR-süsteemi abil episoodi järelevaatamine vaid kinnitas rikkumise fakti ja kohtunikud langetasid absoluutselt õiglase otsuse, näidates Borrutole punast kaarti. Mis ajendas argentiinlast üheksandal minutil niivõrd rumalale eksimusele, ei oska ehk ta isegi seletada, kuid fakt jääb faktiks – tema meeskonnal tuli mängu käigus kohaneda uute tingimustega. Pany Varela suutis oma meeskonna mõningase mängulise eelise viis minutit enne poolaja lõppu väravaks muuta, võimaldades Portugalil vaheajale minna mängu juhtides.

Seesama Pany realiseeris korrektselt Ricardinho nurgasöödu hoogsa väravaposti lähedalt möödunud löögiga – 2 : 0. „Taevasinistel“ ei olnud enam kuhugi taganeda ja nad ründasid kogu oma jõuga portugallaste väravat, mis kohe kajastus ka tablool – Claudino vähendas mahajäämist miinimumini täpse löögiga keskväljakult. Tuleb tunnistada, et kohtumise järelejäänud minutitel mängisid lõuna-ameeriklased vastasest paremini ja neil olid kõik võimalused seisu võrdsustamiseks: alguses ei suutnud Matias Edelstein lähidistantsilt palli tühja väravasse saata, hiljem aga tabas Santiago Basile kauglöögiga väravaposti. Lisaks sellele võiksid argentiinlased kaevata kohtuniku võrdlemisi vaieldava otsuse üle: ühes episoodis sattus pall Portugali mängija kätte, kes asus oma värava vahetus läheduses, kuid kohtunikud võtsid VARi abiga vastu otsuse penaltit mitte määrata.

Seega sai Portugali tiim neljandaks meeskonnaks, kes on maailmameistritiitli võitnud. Selle näitaja osas hoiavad veel pikka aega liidri staatust brasiillased (viis trofeed), kaks korda on MMi võitnud hispaanlased ja üks tiitel on läinud argentiinlastele.