ATP võtab uurimise alla kitsamalt vaid 2019. aasta Shanghai Masters turniiri ajal toimunu. Šarõpova on meedias väitnud, et Saksa tennisetäht lükkas ta seal vannitoas vastu seina ning haaras tal kõrist. Zverev on süüdistusi eitanud.

ATP pressiteates öeldakse, et Zverevi suhtes ärgitas neid uurimist alustama Sõltumatu Kaitseraport (Independent Safeguarding Report), mida tänavuse hooaja alguses ATP eestvedamisel koostama hakati. Raportis tehti mitmesuguseid ettepanekuid, kuidas tagada, et kõik profitennises tegutsevad täiskasvanud ja alaealised oleksid väärkohtlemise eest kaitstud.

"Sisejuurdlus Alexander Zverevit puudutavate väidete suhtes ATP Masters 1000 turniiril 2019. aastal on hetkel käimas. ATP mõistab täielikult hukka igasuguse vägivalla ja väärkohtlemise ning uurib süüdistusi, mis on seotud sellise käitumisega ATP turniiril," seisis alaliidu avalduses.

ATP tegevjuht Massimo Calvelli sõnas: "Tunnistame organisatsioonina vajadust teha rohkem selle nimel, et kõik profitennisega tegelevad inimesed tunneksid end turvaliselt ja kaitstuna. Kaitsearuande soovitused aitavad meil sellele jõuliselt läheneda. Oleme pühendunud järgmistele vajalikele sammudele ning anname aru, et sellised protsessid ei toimu üleöö."

"Alexander Zverevi kohta tehtud süüdistused on tõsised ning meie kohustus on neile tähelepanu pöörata. Loodame, et meie uurimine võimaldab meil tuvastada fakte ja panna paika asjakohased järelmeetmed," lisas Calvelli.