2005. aastal juunioride EM-il pronksile tulnud ning viimati alles 2013. aastal Eesti meistriks tulnud Vilde (Kreenholmi PSK) alistas pingelises ja põnevas duellis tiitlikaitsja Semjon Kamanini (Narva PSK) kohtunike 4:1 häältega.

Kuni 67-kilogrammiste kaalukategooria tõotas tulla ääretult põnev, sest kulla eest asusid võitlema kolm Eesti meistrit - lisaks Vildele ja Kamaninile ka Semjon Karhanin. Kui Karhanin pidid Vilde paremust tunnistama poolfinaalis, siis möödunud aastal meeste klassi jõudnud ning kohe meistriks tulnud Semjon Kamanin jäi kogenud vanameistrile alla finaalis.

Teistes kaaluklassides favoriidid ei vääratanud. Poolraskekaalus (kuni 80kg) tuli taaskord Eesti meistriks Stiven Aas (Järve-Boxing), kes oli kindlalt kohtunike ühehäälse otsusega üle Poksiklubi Kalevi poksijast Kristjan Tuisk. Mark Andrejev (kuni 63,5kg, Narva PSK) alistas sama tulemusega kogenud Valeri Tšernoglavski (Sofron). Meeste kergeima kaalu (kuni54kg) peamine kullasoosik Allan Morozov (OMK) oli kindlalt üle Danil Trofimovist (Kiviõli).

Kuni 71-kilogrammiste seas taaskord Eesti meistriks tulnud koondise esinumber Pavel Kamanin sai seekord kirkaima medali ilma finaalmatšita, sest tema vastane Henri Ellakvere (TÜ ASK) ei saanud ringi astuda.

Raskekaalus (kuni 92kg) selgitasid Eesti meistri välja Poksiklubi Kalevi kindamehed Madis Hiiet ning Karl Loorens. Hiiet võitis tiitli kohtunike ühehäälse otsusega. Üliraskekaalus (üle 92kg) tuli Eesti meistriks mõneaastaselt pausilt naasnud Robert Kikas (Dünamo), kes oli üle vanameister Roman Rajevskist (Valga).

Meeste finaalmatšide eel selgitati välja Eesti parimad kaalukategoorias kuni 19 aastat. Viimastel aastatel võitmatuna püsinud Matvei Starikov (kuni 71kg, Sofron) pidi kaotust tunnistama ning sai auhinnakapi esimese hõbemedali, jäädes kindlalt all Makar Vdovitsenkole (OMK).

Teised koondislased Artur Andrejev (kuni 75kg, PSK) ning Dmitri Protkunas (kuni 67kg, PSK) tulid taas kuldmedalile. Seejuures lõpetas Protkunas matši ainsana juba avaraundis.

Kokku peeti pühapäeval Kalevi spordihallis 21 kullamatši, nende seas ka kolm naiste finaali.